banner55

Sandoz Türkiye Ülke Başkanı Cengiz Zaim, Sandoz Rusya’ya da liderlik edecek

Sektörde farklı coğrafyalarda edindiği 20 yıllık deneyime sahip Sandoz Türkiye Ülke Başkanı Cengiz Zaim, mevcut görevine ek olarak, Sandoz Rusya yönetiminde de görev alacak.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
20 Kasım 2023 Pazartesi 13:25
Sandoz Türkiye Ülke Başkanı Cengiz Zaim, Sandoz Rusya’ya da liderlik edecek

Sektörde farklı coğrafyalarda edindiği 20 yıllık deneyime sahip Sandoz Türkiye Ülke Başkanı Cengiz Zaim, mevcut görevine ek olarak, Sandoz Rusya yönetiminde de görev alacak.

1 Ekim 2023 tarihinden itibaren Sandoz Türkiye Ülke Başkanı Cengiz Zaim, bugüne kadar yerel ve uluslararası pazarlarda kazandığı deneyimlerini, Sandoz Rusya’yı desteklemek üzere kullanmaya başlayacak.

Strateji, portföy yönetimi, iş geliştirme ve ticari operasyonlar kapsamında geniş deneyime sahip olan Cengiz Zaim, aynı zamanda kilit paydaşlarla güçlü ilişkiler kurmak ve sürdürmek alanında sergilediği başarılar da göz önünde bulundurularak, mevcut görevine ek olarak Sandoz Rusya operasyonlarına fonksiyonel olarak liderlik edecek.

Sektörde hem Türkiye’de hem de uluslararası pazarlarda 20 yılı aşkın tecrübesi bulunan Cengiz Zaim, Sandoz firmasındaki global ve bölgesel yurtdışı görevlerinin ardından yaklaşık iki yıldır da Sandoz Türkiye Ülke Başkanı olarak çalışıyor.

Bundan sonraki dönemde ise Cengiz Zaim hem Türkiye hem de Rusya bölgesinde Sandoz’un hastalar için sürdürülebilir, erişilebilir ve güvenli ilaç sağlama amacı doğrultusunda çalışmalarını sürdürmeye devam edecek.

Sandoz hakkında

Sandoz (SIX: SDZ; OTCQX: SDZNY), jenerik ve biyobenzer ilaçlarda küresel liderdir ve var oluş amacı büyüme stratejisi ile paralel olarak hastaların erişimine öncülük etmektir. 100'den fazla ülkeden 22.000 kişi, Sandoz ilaçlarını dünya çapında yaklaşık 500 milyon hastaya ulaştırmak için çalışır.

Sandoz çalışanları küresel değer, küresel Sağlık sektöründe tasarruf ve bunun ötesinde büyük bir sosyal etki yaratır. 1500'den fazla üründen oluşan Sandoz portföyü, soğuk algınlığından kansere kadar birçok hastalığın tedavisine yöneliktir. Merkezi İsviçre'nin Basel kentinde bulunan Sandoz'un kuruluşu 1886 yılına uzanır.

Sandoz'un çığır açan geçmişi 1929'da Calcium Sandoz, 1951'de dünyanın ilk oral penisilini ve 2006'da dünyanın ilk biyobenzerinin piyasaya sunulmasını kapsar. 1955 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren Sandoz Türkiye, genel merkez ve Gebze üretim tesisi ile faaliyet gösterir. Gebze fabrikası, yüksek üretim kapasitesiyle Sandoz’un önemli üretim merkezinden biri konumundadır.

Daha fazla bilgi için https://www.sandoz.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37