banner55

Şile Belediyesi depremzedelerin yanında olmaya devam ediyor

Şile Belediyesi deprem bölgesinde ve ilçede misafir olan depremzedelerin yanında olmaya devam ediyor.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
27 Şubat 2023 Pazartesi 10:37
Şile Belediyesi depremzedelerin yanında olmaya devam ediyor

Şile Belediyesi deprem bölgesinde ve ilçede misafir olan depremzedelerin yanında olmaya devam ediyor.

Ülkemizde yaşanan ve 11 ili etkileyen deprem felaketi sonrası farklı illerden Şile’ye gelen 900’ü aşkın depremzedeye Şile Belediyesi’nin desteği devam ederken, bölgede de çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Şile halkının yoğun destekleriyle toplanan yardımlar, Şile Belediyesi'nin organizasyonuyla deprem bölgesine ulaştırılmaya devam edilirken, bir yandan da ilçeye gelen depremzedelere yardım eli uzatılıyor.

Yakınlarının evlerinde ve ilçede bulunan konaklama tesislerinde misafir olan afetzedelerin günlük ve acil ihtiyaçları Şile Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından tek tek tespit edilerek, hazırlanan kolilerle ailelere ulaştırılıyor.

Taleplere göre çeşitli gıda ürünlerinden, giyimine, kişisel bakım ve hijyen malzemelerinden, oyuncağa, kırtasiye ürünlerinden acil ihtiyaç malzemelerine kadar birçok farklı kalemde yardım malzemeleri yer alıyor.

ŞİLE BELEDİYESİ, PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK SEANSLARI BAŞLADI

Şile Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan uzman psikologlar eşliğinde başlatılan psikolojik danışmanlık seanslarıyla, ilçede bulunan her yaştan afetzede terapi almaya başladı.


Konuyla ilgili yetkililer tarafından yaşanan zor süreç sonrası normal hayata daha kolay adapte olabilmek ve paylaşımda bulunmak isteyen ailelerin 444 74 53 / 380'den Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne ulaşabileceği bildirildi.


BAŞKAN OCAKLI: BİZLER BU ZOR GÜNLERİ HEP BİRLİKTE BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE AŞACAĞIZ

Hem depremin yaşandığı bölgedeki vatandaşlar, hem de Şile'de bulunan aileler için tüm imkanlarını seferber ettiklerini açıklayan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, "Depremin ilk gününden itibaren tüm imkanlarımızı seferber ederek afet bölgelerinde birçok çalışma yürüttük. Hatay'da bulunan aşevimiz, sosyal marketimiz, sağlık ünitemiz özellikle Antakya'daki kardeşlerimiz için bir moral noktası oldu.

Her şey çocuklarımızın güzel yüzlerindeki tebessüm çoğalsın diye Şile’mizin bütün kalbi Antakya’da çocuklarımıza hazırladığımız etkinlik çadırında atıyor.

Ayrıca sevgili Şileli çocuklarımızın bize ulaştırdıkları afet bölgesindeki arkadaşlarına iletmemizi istedikleri oyuncaklarını ve hediyelerini ulaştırdık.

Fotoğraflarda yer alan kendi el yazılarıyla yazdıkları mektupları aşevinde görevli arkadaşlarımız iletti. O mektupları yüreği tertemiz evlatlarımız yazmış.İşte tam da bu yüzden, sizlerin ve oradaki tüm evlatlarımızın geleceği için daha çok çalışacağız.Bizim en büyük mutluluğumuz her zaman olduğu gibi evlatlarımız.

Ayrıca Şile Arıcıları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’miz, Yeniköy’de bulunan Şile Arıcılık Merkezi’nde afet bölgesine gönderilmek üzere bal üretimi yaptılar ve bölgeye gönderildi.

Afet bölgesindeki kardeşlerimiz için üretilen ballarımız şifa olsun. Afet bölgesinde yürüttüğümüz çalışmalara destek olan tüm STK’larımıza ve Kooperatiflerimize teşekkür ediyoruz.

Geride kalan süreç içerisinde Şile'mize afet bölgelerinden gelen ailelerimizin, kardeşlerimizin de her zaman yanında olmaya devam ediyoruz.

Bizler bu zor günleri devletimizle, milletimizle ve Şileli hemşehrilerimizin destekleriyle birlik ve beraberlik içinde aşacağız. Buna inancımız tam. Bu süreçte büyük destekler veren Şileli hemşehrilerime de çok teşekkür ediyorum" dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37