Kartepe’de genç yeteneklerden yıl sonu sergisi

Kartepe Belediyesi’nin desteği ile Kocaeli Güzel Sanatlar Lisesi’nin yıl sonu sergisi Kartepe Sanat Evi’nde açıldı. Sergi 25 -31 Mayıs tarihleri arasında gezilebilecek.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
26 Mayıs 2023 Cuma 12:00
Kartepe’de genç yeteneklerden yıl sonu sergisi

Kartepe Belediyesi’nin desteği ile Kocaeli Güzel Sanatlar Lisesi’nin yıl sonu sergisi Kartepe Sanat Evi’nde açıldı. Sergi 25 -31 Mayıs tarihleri arasında gezilebilecek.

Kartepe Belediyesi’nin desteği ile Kocaeli Güzel Sanatlar Lisesi’nin “Gelecek Yetenekle Şekillenecek” mottosuyla hazırladığı “Lotus” karma sergisi Kartepe Kent Meydanı’nda bulunan Kartepe Sanat Evi’nde açıldı.

GENİŞ KATILIM

Güzel Sanatlar Lisesi yıl sonu sergisi açılışına Kartepe Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erol Arutan, muhtarlar, meclis üyeleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

ÇENTELLİ’DEN, KOCAMAN’A TEŞEKKÜR

Lotus Karma Sergisi’nin açılışında desteklerinden dolayı Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’a teşekkür eden Kocaeli Güzel Sanatlar Lisesi Okul Müdürü Dilek Çentelli “Her sene düzenlediğimiz yıl sonu sergisini bu sene değerli başkanımızın katkılarıyla Kartepe Sanat Evi’nde düzenliyoruz.

Burada bulunan öğrencilerimiz geleceğin sanatçılarıdır. Farklı alanda yapılan eserler sergide bulunmaktadır. Buraya geldiğiniz için herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

KOCAMAN: SANAT İNSANIN RUHUNU İYİLEŞTİRİR

Genç yetenekleri destekleyen Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Kartepemizin gelişmesine güzelleşmesine hep birlikte vesile oluyoruz. Sadece binalar değil binaların içerisinde eserler Kartepemizi güzelleştirmektedir. Kartepemizi ilmik ilmik dokumaktadır. Güzel işler yapılmaktadır.

Kartepemizde güzel işlerden biride Güzel Sanatlar Lisesi’dir. Çok güzel işler yapıyorsunuz. Bunlara şahidiz. Bizim asli görevimiz sizlerin en iyi şekilde yetişmesini sağlamaktır. Burada evlatlarımızın eserlerinin sergilenmesi benim gönlümden geçendi. Ülkemizin ve dünyanın sayılı sanatçıları arasına gireceksiniz. Buna eminim” açıklamasında bulundu.

KAYMAKAM YAMLI: SANATÇILAR YETİŞİYOR

Kartepe Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı “Kartepemiz bereketli topraklara sahiptir. Sanat ile iç içe olan öğrencilerimizin olması bizleri sevindirmektedir. Öğrencilerimize verilen desteklerle ilçemizde sanat gelişmektedir. Sanat evi her geçen gün daha fazla ilgi görmektedir.

Yeteneğinizi en iyi şekilde geliştirmeniz çok önemlidir. Ülkelerin başarısı sadece üretimle değil aynı zamanda sanatla olmaktadır. Burada emeği geçen herkesi tebrik ederim “ ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından ilçe protokolü öğrenciler tarafından hazırlanan eserlerin yer aldığı sergiyi gezdiler.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37