banner55

Bitmez: Seçimlere 1392 yerde parti logomuzla ve kendi adaylarımızla gireceğiz

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez Gebze basınıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
22 Eylül 2023 Cuma 13:20
Bitmez: Seçimlere 1392 yerde parti logomuzla ve kendi adaylarımızla gireceğiz

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez Gebze basınıyla kahvaltıda bir araya geldi.

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimleriyle ilgili genel bir değerlendirme yapan Bitmez önümüzdeki Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlere 1392 seçim bölgesinde Saadet Partisi logo ve adaylarıyla gireceklerini söyledi.

TÜREL: SAADET PARTİSİ MECLİS’TE GURUBUNU KURMUŞ VE VİRA BİSMİLLAH DEMİŞ, ÇALIŞMALARA BAŞLAMIŞTIR

Toplantıda ilk olarak söz alan Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Mustafa Türel; “Allah nasip etti 20 yıl sonunda Saadet Partisi Meclis’te Gelecek Partisi ile beraber gurubunu kurmuş ve vira bismillah demiş, çalışmalara başlamıştır. Son 15-20 gündür de sahada milletvekillerimizle Türkiye’nin bütün illerinde, ilçelerinde insanlarımızla bir araya geliyoruz. Bu bağlamda da Kocaelimiz’in, Gebzemiz’in milletvekili olan Hasan Bitmez vekilimiz de Gebzemiz’e geldi. Zaten zaman zaman programlara geliyor ama istedik ki sizlerle bir araya gelelim, önümüzdeki süreci değerlendirelim” dedi.

BİTMEZ: SEÇİMDE BAŞARISIZ OLDUĞUMUZ KANAATİNDE DEĞİLİM

Seçimlerden sonra Meclis’te grup kurma imkanı oldu. Meclis’te grup kurmak çok önemli. Grubu olmayan 19 kişilik bir milletvekiliyle, grup olan 20 kişilik milletvekili arasında bin kat fark var. 1 Ekim’e kadar Meclis tatile girmişti. Biz seçim sonrası yaşanan ekonomik krizler, hayat pahalılığı, enflasyona birlikte çare arayalım düşüncesiyle Meclisi muhalefet olarak olağanüstü toplantıya çağırdık fakat Meclis’in çalışmasına gerek yok kararı Cumhur İttifakı partilerinin oylarıyla reddedildi. İkinci bir toplantı daha yaptık Akbelen’deki çevre katliamıyla ilgili fakat o da görüşülmesine gerek yoktur diye reddedildi.

Saadet Partisi olarak memurlara yapılan 8077 liralık seyyanen zammın emeklilere de verilmesi için teklif verdik ama bu da maalesef iktidar partileri tarafından reddedildi.

Ülkemizin sorunlarının bir kartopu gibi büyüdüğü kanaatindeyiz. Seçimlerde toplumumuz öyle ya da böyle AK Parti’ye bir 5 yıl daha vize verdi. Gerekçesi ne olursa olsun. İttifaklar sistemiyle yapılan bir seçimdi. Biz de Millet İttifakı içerisinde 6 parti olarak bulunduk. Saadet Partisi olarak, Cumhuriyet Halk Partisi’nin logolarında diğer partilerle listelerinde yer alarak girdik.

Öncelikle seçimi kazanamasak bile ben seçimde başarısız olduğumuz kanaatinde değilim. Türkiye’de iktidarın elinde her türlü ulusal medya organının olduğu, yüzde 80-85’ine hükmedildiği bir noktada, insanların aklından öte kulağıyla duyduğu, gözüyle gördüğüne itibar ettiği bir dönemde ve doğru olmayan şeylerin insanlara doğruymuş gibi takdim edildiği bir dönemde böyle bir seçim sonucu yüzde 48’e 52’lik bir seçim sonucu seçimi kazanmaya yetmedi ama önemli bir adım olarak görüyorum.

BAZI SEÇİM BÖLGELERİNDE STRATEJİK İŞBİRLİĞİ YAPMA POZİSYONU DA ALACAĞIMIZI BİZ DEKLARE EDİYORUZ

Artık önümüzde yerel seçimler var. Yerel seçimlerde ittifakın partileri arasında bir dağılım ve ayrışma olduğuna dair bir görüntü var. Ama seçimler yaklaştıkça, partilerin kongreleri bittikçe, partilerin içleri duruldukça bu işbirliğinin her şekilde gerçekleşeceği yerler vardır. Bu kaçınılmaz bir durumdur.

Saadet Partisi olarak da biz 1392 seçim bölgesinde yani büyükşehir, il, ilçe ve belde olmak üzere Türkiye genelinde 1392 seçim bölgesinde seçime kendi logomuz ve kendi adaylarımızla girme hazırlığı yapıyoruz. Ama bununla birlikte bazı seçim bölgelerinde (Bu Türkiye genelinde yapılması mümkün değil) stratejik işbirliği yapma pozisyonu da alacağımızı biz deklare ediyoruz.

BELEDİYE SAYILARINI KOCAELİ İÇİN YARI YARIYA DEĞİŞTİRECEK BİR İŞBİRLİĞİ OLABİLİR

Bu bir partiye kazandırmak veya kaybettirmek amaçlı bir düşünce değil. Hem halkımızın hakettiği hizmetleri daha iyi insanımıza takdim etmek için, hem de partilerimizin seçim başarısına katkı sunmak için böyle bir işbirliğine açığız. Bu işbirliği yerelde belediye sayılarını en azından Kocaeli için söyleyeyim yarı yarıya değiştirecek bir işbirliği bile olabilir. Buna müsait bir ortam var.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37