Gebze Birlik'ten, Gebze temalı maskot

Kocaeli Amatör Ligi’nin iddialı kulüplerinden Gebze Birlik Spor Kulübü, tüm branşlarda kullanılmak üzere resmi maskotunu geliştirdi.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
19 Eylül 2023 Salı 11:52
Gebze Birlik'ten, Gebze temalı maskot

Kocaeli Amatör Ligi’nin iddialı kulüplerinden Gebze Birlik Spor Kulübü, tüm branşlarda kullanılmak üzere resmi maskotunu geliştirdi.

Tataroğlu Şirketler Grubu ve Şener GYD Yönetim Kurulu Başkanı Şener Yılmaz'a ait olan Gebze Birlik FK, ilk hedefte belirlediği Bal Ligi'ne çıkma mücadelesi içinde, profesyonelliğe bir adım daha atarak resmi maskot ile kulübü temsil etme kararı aldı.

Başkan Şener Yılmaz'ın onayını alan ve Gebze'nin tüm temalarını öne çıkaran maskot, Gebze ile ilgili bir çok önemli değeri de yansıtıyor.

Osman Hamdi Bey'in tanınmış 'kaplumbağa' tablosundan esinlenerek hazırlanan Gebze Birlik FK maskotu, ilçenin sanayi merkezi olduğunu da yansıtıyor.

Gebzelilik bilnincinin öne çıkarıldığı maskotta, sembol renk mora yer verildi. Eskihisar ise kaplumbağanın içinde yer aldı.

Diğer yandan; bu yönde açıklama yapan Kulüp Başkanı Şener Yılmaz, çok uzun bir araştırma evresi ve Gebze'nin tüm değerlerini kapsayan geniş bir analiz sonucu maskotun ortaya çıkarıldığını belirtirken; ''Gebze Birlik FK, Gebze'nin kulübüdür. Bugün amator ligdeyiz, ancak hedeflerimiz çok büyük, çıtamız çok yüksek.

Profesyonel ligde top koşturduğumuz zaman da, Gebze'nin tanıtımını yapıp, ilçemizi sembolik çizimlerle ifade edebilelim istedik. Tüm Türkiye'ye hem kulübümüzü, hem de Gebze'mizi anlatalım düşüncesinde olduk.'' dedi.

Şener Yılmaz daha sonra şunları söyledi:

Tıpkı FB'nin kanaryası, GS'nin aslanı, Beşiktaş'ın kartalı gibi bizim de bir sembolümüz var. Gebze’nin yetiştirdiği en önemli isimlerden olan Ressam Osman Hamdi Bey'den esinlenerek kaplumbağa seçtik. İsmimiz Gebze, rengimiz mor, içinde birlik, logosunda Eskihisar kalesi var. Osman Hamdi Bey'in kaplumbağası ile Gebze'yi ve kulübümüzü anlatmaya çalıştık. Maskotomuz başta Gebze'mize ve kulübümüze hayırlı olsun.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37