banner55

Bursa Devlet Tiyatrosu perdelerini açıyor

19 Eylül 2022 Pazartesi 09:37
Bursa Devlet Tiyatrosu perdelerini açıyor

Ahmet Vefik Paşa Bursa Devlet Tiyatrosu 1 Ekim'de bir tiyatro klasiği “Othello” ile perde diyecek.BURSA (İGFA) - Bursa Devlet Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Arzu Tan Bayraktutan, “2022-2023 tiyatro sezonuna “Othello” ile merhaba diyeceklerini duyurdu.

İngiliz şair, oyun yazarı Shakespeare’nin kaleme aldığı oyunun  yönetmenliği ve müzikleri Romanyalı Vlad Trifaş’a ait.  

Kötülüğün tuzağında adalet terazisi bozulan bir dünyada, kuşku adlı kıvılcımın kıskançlık denen zehirli bir ateşe dönüşüp aklı, zihni, ruhu yakıp kavurmasının anlatıldığı oyunda;  Nurettin Örük, Salih Cem Şener, Rabia Tutal, Çağrı Dulun, Adnan Tunalı, Mert Çifçi, Diyar Gönülalçak, Ali Bircan Teke, Acan Ağır Aksoy, Çağrı Zora, Nergiz Acar, Işıl Öztürk Sehlikoğlu, Sıdıka Derya Gümral, Emine Irmak Bavkır, Öykü Esendemir Örük, Ceren Kayış, İpek, Abama, Baran Balkanlar rol alıyor.  Dekor tasarımı Murat Gülmez, kostüm tasarımı Fatma Sarıkurt, ışık tasarımı Sinan Mahçup  imzası taşıyor. .

Arzu Tan Bayraktutan, "Othello'dan sonra “Uçurtmanın Kuyruğu”  ve yazar, çevirmen, devlet adamı Türk tiyatrosunun dev çınarı, Bursa Devlet Tiyatrosuna adını veren Ahmet Vefik Paşa’nın 200. doğum yıldönümü dolayısıyla tadına doyulmaz bir baş yapıt “Meraki” oyunlarımız geliyor. Heyecanla seyircilerimizi bekliyoruz”  dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37