banner55

Kayseri Büyükşehir KYK yurdunu depremzedelere hazırladı

27 Şubat 2023 Pazartesi 09:15
Kayseri Büyükşehir KYK yurdunu depremzedelere hazırladı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından, Abdullah Gül Üniversitesi’nin (AGÜ) Vakfı’na ait Mimarsinan Mahallesi’nde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurdunu 6,5 milyon TL maliyetle, kullanıma hazır hale getirmek için altyapı ve üst yapı bütün eksikleri tamamlanarak, depremzedelerin kullanımına hazır hale getirildi.Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından, Abdullah Gül Üniversitesi’nin (AGÜ) Vakfı’na ait Mimarsinan Mahallesi’nde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurdunu 6,5 milyon TL maliyetle, kullanıma hazır hale getirmek için altyapı ve üst yapı bütün eksikleri tamamlanarak, depremzedelerin kullanımına hazır hale getirildi. 

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, depremin etkilerini azaltmak ve gerçekleşen hasarı en aza indirgemek için özverili girişimlerini ve olağanüstü gayretlerini sürdürüyor. Bu kapsamda şehirdeki bütün imkânları değerlendirerek seferber eden Büyükşehir Belediyesi, Kayseri’deki yurtların da tahsis edilmesine aracı oluyor.

KİRALANAN 500 KİŞİLİK YURT KULLANIMA HAZIR HALE GETİRİLDİ

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen depremzede vatandaşları konuk etmek için, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından AGÜ Vakfı’na ait olan 500 kişilik Haydar Aliyev Yurt Binası, KYK tarafından kiralanarak, gerekli altyapı üst yapı bütün eksikleri tamamlanıp, depremzede vatandaşların barınması için uygun hale getirildi. 

6.5 MİLYON TL HARCANARAK ELEKTRİK, SU VE DOĞALGAZ TESİSATLARI TAMAMLANDI

Deprem sonrasında depremzede vatandaşları yerleştirebilmek için büyük bir özveri ve gayret ile söz konusu yurtta çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kazan dairesi içindeki yer tipi yoğuşmalı kazan, pompalar ve boylerleri yurda yerleştirdi. Ayrıca mutfak havalandırmaları ve tesisatları, temiz su deposu, yangın su deposu, yangın hidroforu, temiz su hidroforu ana tesisatı, yemekhane, bulaşıkhane de yapılarak, yurt binasının kazan dairesine ve yemekhanesine doğalgaz tesisatı da çekildi. Gerçekleştirilen inşaat, mekanik ve elektrik tesisatları için 6 milyon 500 bin TL harcama yapıldı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37