banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner48
26 Mayıs 2018 Cumartesi

Merkez Bankası'ndan yeni döviz hamlesi

Vergide yapılandırma fırsatı

Son müracaat tarihi 31 Ekim

04 Ekim 2016 Salı 14:30
Vergide yapılandırma fırsatı
Gebze Belediyesi bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin 6736 sayılı kanundan yararlanmak isteyen vatandaşların 31 Ekim 2016 tarihine kadar Mali Hizmetler Müdürlüğü'ne başvurmaları gerekiyor. Peşin yapılan ödemelerde ÜFE oranında hesaplanan tutardan ayrıca yüzde 50 indirime varan indirim imkanı sağlanıyor.
 
Gebze Belediyesi bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin 6736 sayılı kanundan yararlanmak isteyen vatandaşların 31 Ekim 2016 tarihine kadar Mali Hizmetler Müdürlüğüne başvurmaları gerektiği çağrısında bulundu. 

Yapılan açıklamada ayrıca, peşin yapılan ödemelerde ÜFE oranında hesaplanan tutardan ayrıca yüzde 50 indirim gerçekleştirileceği bildirildi. Vergi yapılandırması emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan reklam vergisi, ecrimisil bedeli, işgal harçları, zemin tahrip bedeli ve eğlence vergisini kapsıyor. 

30.06.2016 tarihinden önceki dönemlere, beyana dayanan vergilerde ise bu tarihe kadar verilmesi gereken beyannamelere ilişkin olarak 30.06.2016 tarihinden önce tahakkuk eden vergi ve bunlara bağlı vergi cezaları, gecikme faizi ve gecikme zamlarını kapsıyor.

SON GÜN 31 EKİM
Yapılandırılan borçlar peşin yada taksitler halinde ödenecek. Peşin ödemeler ilk taksit tarihinin son günü olan 30 Kasım 2016 tarihine kadar yapılacak. Peşin ödemelerde yapılandırılan borçlara herhangi bir kat sayı yada faiz uygulanmayacak, hesaplanan ÜFE oranından ekstra yüzde 50 indirim sağlanacak. 

Ayrıca vatandaşlar borçlarını istekleri doğrultusunda 6, 9, 12 veya 18 eşit taksit ile ödeyebilecek. İlk taksit 30 Kasım 2016 tarihine kadar ödenecek. Kalan taksitler ikişer aylık dönemler halinde ödenecek. Vergi yapılandırmasından faydalanmak isteyen vatandaşların 31 Ekim 2016 tarihine kadar Gebze Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğüne yazılı olarak başvurmaları gerekmekte. 

Başvurular 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanı’nda bulunan Mali Hizmetler Müdürlüğü ve merkez Mali Hizmetler Müdürlüğü Gelir birimlerine yapılabilecek. 


    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
YÜKSEL ERCAN'I GEBZE Belediye Başkanı olarak Görmek istermisiniz.?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV