banner55

Yakın Doğu Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Raif M. Kızıl’a Mükemmel Eğitmen ödülü

Amerikan Kültür ve Sanat Değişim Derneği (ACAE) tarafından, Yakın Doğu Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Raif M. Kızıl’a “Mükemmel Eğitmen” ödülü verildi.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
13 Şubat 2024 Salı 16:09
Yakın Doğu Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Raif M. Kızıl’a Mükemmel Eğitmen ödülü

Amerikan Kültür ve Sanat Değişim Derneği (ACAE) tarafından, Yakın Doğu Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Raif M. Kızıl’a “Mükemmel Eğitmen” ödülü verildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarım Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Raif M. Kızıl, Amerikan Kültür ve Sanat Değişim Derneği (American Association for Cultural and Art Exchange, ACAE) tarafından düzenlenen 7. Uluslararası Çevre Koruma Sanat Yaratma Yarışması’nda (The 7th Environmental Protection Art Creation Competition, EPACC) eğitmenliğini yaptığı öğrencilerin başarıları nedeniyle “Mükemmel Eğitmen” ödülüne layık görüldü.

2023 yılında Jianghan Üniversitesi’nden aldığı özel davetle, öğrencilere eğitim vermek üzere Çin’e giden Dr. Raif M. Kızıl, burada verdiği eğitimlerle grafik tasarım ve tipografi alanındaki uzmanlığını Çinli öğrencilerle paylaştı. Grafik tasarım prensipleri ile etkili batı tipografisi üzerine eğitim veren Kızıl, öğrencilerini çevresel sorunlara dikkat çeken etkili projeler oluşturmaları için yönlendirdi.

KIZIL’DAN EĞİTİM ALAN ÇİNLİ ÖĞRENCİLERİN 10 TASARIMI ACAE’DE DERECEYE GİRDİ

Dr. Raif M. Kızıl’dan eğitim alan öğrencilerden Zhu Xinyu, Zhang Jia, Jiang Xiaolong, Zhao Youyi, Dai Jingwen, Li Mujun, Zhou Shiyao, Liu Jiaying ve Le Jingyi’nin çevre sorunlarına dikkat çekmek amacıyla hazırladıkları 10 poster tasarımı ile Amerikan Kültür ve Sanat Değişim Derneği tarafından düzenlenen 7. Uluslararası Çevre Koruma Sanat Yaratma Yarışması’na katıldı.

Kızıl’ın öğrencilerinin imzasını taşıyan 10 poster tasarımının tamamı yarışmada büyük bir başarı yakalayarak farklı kategorilerde ilk üçe girme başarısı gösterdi. Eserlerden biri de jüri özel ödülünün sahibi oldu.

Çevrenin korunması, sürdürülebilirlik ve insan ile çevrenin uyumlu bir şekilde bir arada yaşaması konularını çeşitli perspektiflerden ele alarak yenilikçi fikirler ortaya çıkarmayı amaçlayan yarışmada elde edilen bu başarı Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarım Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Raif M. Kızıl’a da “Mükemmel Eğitmen” ödülü kazandırdı.

DR. RAİF M. KIZIL: FARKLI TOPLUMLAR VE KÜLTÜRLERLE ETKİLEŞİM İÇERİSİNDE OLMAK ÖĞRETİCİ OLDUĞU KADAR SANATSAL ÜRETİMDE İLHAM VERİCİ SONUÇLAR YARATIYOR

Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’de yürüttüğü çalışmalar nedeniyle Jianghan Üniversitesi’nden davet alarak Çin’de eğitim programı düzenlediğini söyleyen Dr. Raif M. Kızıl, “Çin’de ülkemi ve üniversitemi en iyi şekilde temsil etmenin mutluluğunu yaşadım. Çinli öğrencilerimin Amerikan Kültür ve Sanat Değişim Derneği’nin yarışmasında elde ettiği başarılar da bunu perçinledi” dedi.

Öğrencilere sadece estetik değil, aynı zamanda çevresel ve toplumsal sorunlara duyarlı tasarımlar yapma becerisi kazandırarak sürdürülebilir şehirlerin ve toplumların oluşmasına katkıda bulunmayı amaçladıklarını vurgulayan Dr. Kızıl, “Farklı toplumlar ve kültürlerle etkileşim içerisinde olmak öğretici olduğu kadar sanatsal üretimde ilham verici sonuçlar yaratıyor. Çin’de düzenlediğim eğitim programı bu yönüyle de çok verimli oldu” ifadesini kullandı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37