Başkan Şayir: Orman arazileri sorununu çözüyoruz

Dilovası Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısı 7 gündem maddesi ile gerçekleşti.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
03 Mayıs 2023 Çarşamba 12:58
Başkan Şayir: Orman arazileri sorununu çözüyoruz

Dilovası Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısı 7 gündem maddesi ile gerçekleşti.

Dilovası Mayıs ayı olağan meclis toplantısı Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’in başkanlığında Dilovası Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleşti. Yoklamanın ardından başlayan toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Şayir gündeme dair açıklamalarda bulundu.

ORMAN ARAZİLERİ SORUNUNU ÇÖZÜYORUZ

Başkan Şayir yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Meclis gündemine başlamadan ilçemize iki yeni müjde vermek istiyorum. İlçemizde orman arazilerinden çıkan EK 16 kapsamında araziler var. Bunların askıya çıktı. Sayın Bakanımız Murat Kurum’la yaptığımız görüşme meyvelerini verdi. Bakan yardımcılarımız ve ardından Tapu Kadastro Bölge Müdürümüzle de görüşerek gerekli çalışmaların yapıldığı ve ilgili yerlerin askıya çıktığı bilgisini aldık.

Vatandaşlarımızdan biran önce başvuruda bulunmalarını istiyoruz. İtirazı olan da başvursun ki; sonradan mağduriyet yaşanmasın. İnşallah bu çalışmalardan sonra ilçemizde ki bu kronik sorununu tamamen çözmüş olacağız. Ve halkımızın tapularını vermiş olacağız.

EĞİTİM EN BÜYÜK PROJEMİZDİR

Diğer taraftan; göreve geldiğimiz günden bu yana eğitim en büyük projemizdir. Eğitimde parlayan yıldız olabilmek için yaptığımız çalışmalarımızın müsbet neticelerini geçtiğimiz yıl almaya başladık.

Geçtiğimiz gün açılan Teknofest fuarında düzenlenen yarışmalarda iki öğrencimizin birinci olması bizi gururlandırdı. Eğitimde kartopu şeklinde büyümeye başladığımızı görmek bizi sevindiriyor.

İKİ MESLEK YÜKSEK OKULU KAZANDIRIYORUZ

Yine geçtiğimiz ay yaptığımız görüşmeler sonucu Dilovası’na iki metalurji ve kimya meslek yüksek okulu yapılması için çalışmaların başlatılacağının sözünü aldık. İnşallah önümüzde ki dönem iki meslek yüksek okulumuzu ilçemize kazandırmış olacağız.

ERCAN DALKILIÇ ADI YAŞATILACAK

Geçtiğimiz Ocak ayında geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden Dilovası Kurucu Belediye Başkanı Ercan Dalkılıç’ın adının Kültür Merkezi’ne verilmesi ile ilgili de yapılan çalışma İle tabelanın asıldığını belirten Şayir, “İlçemize maal olmuş, eserleri ile Dilovası halkına hizmet etmiş büyüğümüzün vefatı hepimizi üzmüştü. Adının yaşatılması için başlattığımız çalışma ile tabelamızı astık. İnşallah adını her daim yaşatacağız. Allah gani gani rahmet eylesin” dedi.

GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Başkan Şayir’in konuşmasının ardından meclis gündemine geçildi. Gündemde yer alan 2022 Yılı Kesin Hesabının Görüşülmesi, Adnan Kahveci Parkı’nın Kira İhalesi Teklifinin Görüşülmesi, Afet İşleri Müdürlüğü Kurulması Teklifinin Görüşülmesi, Baz istasyonları Yer Kiralama Talepleri ve Sokak Sağlıklaştırması için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Ortak Hizmet Projesi Yapılması maddeleri görüşüldü.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37