Goodyear Türkiye tatil için yola çıkacakları uyarıyor

Goodyear, Ramazan Bayramı tatili öncesi trafikte güvenliğinin en önemli noktalarından biri olan lastik güvenliği konusunda araç sahiplerini uyarıyor.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
03 Nisan 2024 Çarşamba 12:11
Goodyear Türkiye tatil için yola çıkacakları uyarıyor

Goodyear, Ramazan Bayramı tatili öncesi trafikte güvenliğinin en önemli noktalarından biri olan lastik güvenliği konusunda araç sahiplerini uyarıyor.

Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte, güvenliği ve performansı artırmanın önemine dikkat çeken Goodyear uzmanları, yakıt tüketimi ve çevreye olan olumsuz etkileri azaltmak ve güvenlik için mevsime uygun lastik kullanılmasını öneriyor.

Hava sıcaklarının artmasıyla beraber yol şartları da farklılıklar gösteriyor. Goodyear, Ramazan Bayramı sebebiyle yolculuk gerçekleştirecek sürücülere lastik güvenliği nedeniyle öneride bulunuyor. Mevsiminde kullanılmayan veya kullanım ömrünü tamamlamış lastikler, aracın çekiş gücü kayıplarına, yol tutuşu özelliklerini kaybetmesine ve fren mesafesinin uzamasına yol açabiliyor.

Ayrıca çok aşınmış lastiklerin ıslak zeminlerde su tahliye özelliği azaldığından araçların yol tutuş özellikleri kötüleşebiliyor. Goodyear, yakıt tüketimi ve çevreye olan olumsuz etkileri azaltmak ve güvenlik için tüm sürücüleri ve tatil için yola çıkacak sürücüleri mevsimine göre lastik kullanılması ve lastik bakımı konusunda uyarıyor.

PERİYODİK BAKIMLARINIZI YAPTIRIN

Yola çıkmadan önce aracınızın periyodik bakımını ve araç muayenesini mutlaka yaptırın. Araç yağ seviyesi, balatalar ve lastikler yolculuklar için kritik öneme sahip. Lastik basınçları ve lastik dişleri mutlaka kontrol edilmelidir. Halen kış lastiklerini değiştirmeyen sürücülerin mevsime uygun lastiklerini vakit kaybetmeden taktırması gerekiyor.

DÜZENLİ MOLALAR VERİN

Uyku hali ve reflekslerinizi etkileyecek olan yorgunluk hissinin ilk belirtilerini fark ettiğinizde durmak, dinlenmek veya yolculuğa güvenli bir şekilde devam edebilene kadar uyumak çok önemli. Ağır ve uyku getirecek yiyeceklerden kaçınmalı ve bol bol sıvı tüketilmelidir.

ARAÇ İÇİ SICAKLIĞI DOĞRU AYARLAYIN

Otomobilinizin araç içerisindeki sıcaklığını optimum seviyede tutmak gerekiyor. Ne çok sıcak ne çok soğuk olacak şekilde ayarlanan sıcaklık, normal bir sürüş için ideal olacaktır. Sürüşü engellemeyecek rahat kıyafetler tercih edilmesi gerekiyor.

TRAFİK KURALLARINA UYUN

Mutlaka ve mutlaka hız kurallarına, trafik işaretlerine, yönlendirme tabelalarına ve takip mesafesi kuralına uyulmalı. Ön ve arka koltuklarda emniyet kemerleri takılmalı, sürüş esnasında cep telefonu kullanılmamalıdır.

DOĞRU LASTİK SEÇİMİ ÖNEMLİ

Yaz lastiklerinin desen ve hamur özellikleri kış lastiklerinden farklıdır. Bu sayede de yüksek hızlarda daha iyi yol tutuşu sağlar, sıcak hava koşullarında daha az aşınır, daha az yakıt tüketir, yola daha iyi temas eder, sessiz ve yumuşak bir performans sunar. Bu sayede daha konforlu, daha az maliyetli ve daha uzun ömürlü bir sürüşe sahip olunur.


Goodyear hakkında:

Dünyanın en büyük lastik şirketlerinden The Goodyear Tire & Rubber Company'nin, 22 ülkede 55 fabrikası, ABD (Akron-Ohio) ve Lüksemburg’da (Colmar-Berg) iki inovasyon merkezi ve bünyesinde yaklaşık 71.000 çalışanı bulunmaktadır.

Endüstri için teknoloji ve performans standardını belirleyen son teknoloji ürünler ve hizmetler geliştiren The Goodyear Tire & Rubber Company'nin Türkiye'deki iştiraki olarak 1961 yılında kurulan Goodyear Lastikleri Türk A.Ş.; 1.500’e yakın çalışanıyla Adapazarı ve İzmit fabrikalarında Goodyear, Fulda, Sava, Debica ve Kelly markaları çatısı altında, tüketici lastikleri ve ticari lastikler üretmektedir.

Türkiye’nin en büyük ihracatçıları arasında olan ve hisseleri Borsa İstanbul’da “GOODY” sembolüyle işlem gören Goodyear Lastikleri Türk A.Ş.’nin ürünleri ve faaliyetleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için https://www.goodyear.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37