banner55

İzmit Kurban Pazarı’nda ön kayıtlar başlıyor

İzmit Kurban Pazarı’nda ön kayıtlar başlıyor

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
16 Temmuz 2019 Salı 14:20
İzmit Kurban Pazarı’nda ön kayıtlar başlıyor

 

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in kurban pazarındaki satış yerleri için indirim yapılacağı ve tesis içerisindeki yatakhanelerden de ücretsiz olarak faydalanabileceği yönünde açıklamalarda bulunup, iki müjde birden verdiği İzmit Belediyesi Modern Hayvan Pazarı’nda ön kayıtlar başlıyor. 

Yaklaşan Kurban bayramı öncesi hayvan pazarında ki satış yerleri için yapılan fiyat indirimiyle,  hayvan satıcıları satış yerleri için 2017’de ödenen rakamlardan da daha ucuza yer kiralayabilecek 

ÖN KAYIT 17- 18 TEMMUZ’DA

Satıcıların hayvan pazarı için 17-18 Temmuz (Çarşamba ve perşembe) tarihleri arasında Zabıta Müdürlüğü’ne ön kayıt yaptırabileceklerini belirten yetkililer, ön kayıt sonrası 19 Temmuz Cuma günü ise yer tahsisi yapılacağına vurgu yaptı.

AÇILDIĞI GÜNDEN DE UCUZ 

Yapılan indirimlerle pazardaki satış yerlerinin kira bedellerinin, pazarın açıldığı yıldan daha da ucuza çekildiğini belirten zabıta müdürlüğü yetkilileri, sadece kurbanlık satışı için kendi çadırını kuran bölümde alınan meclis kararı gereği indirim uygulayamadıklarını belirttiler. 

MECLİS KARARI VAR 

Yetkililer, 2018 yılında meclis tarafından onaylanan, 2019 tarife cetvelinde yer alan kurbanlık satış alanlarına ait ücretlerin tespitinde 4500 TL-10.000 TL arasında ücret alınır ibaresi bulunduğundan kendi çadır alanlarını kuran vatandaşlar için kurbanlık satış alanlarının fiyatlandırmasında 4500 TL’n altında fiyat tespiti yapılamamaktadır” diyerek vatandaşları bilgilendirdiler. 

HAYVAN SATICILARI MUTLU 

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet geçtiğimiz gün ziyaret edip çeşitli incelemelerde bulunmuş ve kurban bayramı öncesi hayvan satıcılarına müjdeler vermişti.  Başkan Hürriyet; hayvan pazarındaki satış yerleri için indirim yapılacağı ve tesis içerisinde hizmet veren yatakhanelerden de ücretsiz olarak faydalanabileceği yönünde iki müjdesi hayvan satıcıları arasında büyük sevinç yaratmıştı. 

3 BİN 200 HAYVAN KAPASİTELİ

Yaklaşık 22 dönümlük bir alan üzerine bulunan pazar; bin 400 adet büyük, bin 800 adet küçükbaş olmak üzere 3 bin 200 hayvanın satışa sunulabildiği 90'dan fazla padok bulunuyor. 5 bin 900 metrekarelik alan içerisinde bulunan kapalı hayvan satış yerlerinde samanlık, karantina ve gebe gözlem bölümleri bulunuyor.

İndirim uygulanacak hayvan satış yerleri ve ücretleri ise şu şekilde:
Son Güncelleme: 16.07.2019 14:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37