banner55

'Hayata Sarı Not Bırak' projesine iki önemli ödül

'Hayata Sarı Not Bırak' projesine iki önemli ödül

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
14 Kasım 2019 Perşembe 10:58
'Hayata Sarı Not Bırak' projesine iki önemli ödül

 

Toplumda Hepatit B bilincini artırmak, daha çok insanın test yaptırmasını ve önlem almasını sağlamak amacıyla Santa Farma’nın koşulsuz katkılarıyla, Viral Hepatit Savaşım Derneği’nin hayata geçirdiği 'Hayata Sarı Not Bırak' farkındalık projesi, Altın Örümcek ve Felis’te ödüle layık görüldü.

Bu yıl 75’inci yılını kutlayan, 'Sağlığa sağlıklı hizmet yolunda' ilkesiyle hizmet veren Santa Farma’nın koşulsuz katkıları ve Viral Hepatitle Savaşım Derneği’nin öncülüğünde hayata geçirilen “Hayata Sarı Not Bırak” projesi, Altın Örümcek Ödülleri’nde sağlık kategorisinde jüri özel ödülüne layık görülürken, Felis Ödülleri’nde ise  sağlık iletişimi bölümünde gerilla projesi kategorisinde başarı ödülünü aldı.

Dört ayda yaklaşık dört milyon kişiye ulaşan 'Hayata Sarı Not Bırak' projesi kapsamında Türkiye’nin en çok izlenen sokak röportaj kanalı Sarı Mikrofon ile işbirliği yapıldı ve sevilen oyuncu Hayrettin'in proje sözcülüğüyle sokak röportajları gerçekleştirildi. 
Viral videolarda insanlara "Türkiye'de 1.8 Milyon kişi için ‘B’ ne ifade ediyor?" sorusu yöneltildi. İnsanlar Hepatit B hakkında bilgilendirdi. 

ALTIN ÖRÜMCEK JÜRİ 
ÖZEL ÖDÜLÜNÜN SAHİBİ

Bu yıl 17’ncisi düzenlenen Altın Örümcek Ödülleri’nde 1469 proje yarıştı. Jüri değerlendirmeleri sonucu finale kalan 245 proje arasından kazananların açıklandığı gecede 'Hayata Sarı Not Bırak' projesi sağlık kategorisinde jüri özel ödülüne layık görüldü.

FELİS ÖDÜLLERİ'NDEN
BAŞARI ÖDÜLÜ


14’üncüsü düzenlenen Felis Ödülleri'nde ise sağlık kategorisi gerilla projeler bölümünde Hayata Sarı Not Bırak projesi tek başına kısa listeye kalarak Felis başarı ödülünü kazandı.


SANTA FARMA HAKKINDA


Türkiye’nin en köklü ilaç firmaları arasında bulunan ve 75. yılını kutlayan Santa Farma, 1944 yılında Farma Laboratuvarı olarak haşere ilacı, öksürük tabletleri ve şurubu gibi basit ama kullanım sahası geniş ilaçlarla sektöre adım attı. 
1946 yılında Santa Laboratuvarı ile birleşme sonucu bugünkü Santa Farma‘nın temelleri atılmış oldu. 1953 yılında üretim tesisi kurma kararı alındı. 1954 yılında Santa Farma İlaç Fabrikası Kollektif Şirketi, 1973 yılında ise SantaFarma İlaç Sanayi A.Ş. kuruldu. Santa Farma, 10 ayrı terapötik kategoride ve bu kategorilerin altında 45 ayrı pazarda toplam 63 ürünle faaliyet gösteriyor. 
Söz konusu terapötik kategoriler, Dermatoloji, Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Gastroenteroloji ve Enfeksiyon, Hematoloji, Kardiyovasküler Sistem, Kas&İskelet Sistemi, Radyoloji, Sinir Sistemi (MSS), Solunum Sistemi, Ürogenital Sistemi olarak sıralanıyor. 
Şirketin GEBKİM OSB’deki üretim tesisi, 43.000 m2 kapalı alanda, yıllık 150 milyon kutu üretim kapasitesi ile çalışıyor.

Son Güncelleme: 14.11.2019 11:54
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37