Bursa'da Yıldırım Belediyesi can dostlarına yuva olmayı sürdürüyor

23 Kasım 2021 Salı 16:49
Bursa'da Yıldırım Belediyesi can dostlarına yuva olmayı sürdürüyor

Bursa'da havaların soğuması ile birlikte sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarını yoğunlaştıran Yıldırım Belediyesi, can dostlarının yaşamlarını kolaylaştırmayı sürdürüyor.BURSA (İGFA) -  Sokak hayvanlarının mama ve su ihtiyacını karşılayan Yıldırım Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Ekipleri, sahiplendirme çalışmalarıyla da sevimli dostları sıcak yuvalara kavuşturuyor.

2021 yılının ilk 10 ayında 620 hayvanı sahiplendiren ekipler, 7 bin 159 sokak hayvanını da sağlığına kavuşturdu. Ocak ayından bu yana toplam 20 ton mama dağıtan ekipler, yiyecek bulmakta zorlanan sahipsiz ve yardıma muhtaç hayvanların en büyük destekçisi oldu.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, toplum olarak en önemli hasletlerinden birinin yüksek merhamet duygusu olduğunu belirterek, "Bu sadece insanlara yönelik değil tüm canlılara yönelik bir merhamet anlayışıdır. Caddelerimizi, sokaklarımızı paylaştığımız can dostlarımıza karşı sorumluluklarımızın farkındayız ve Yıldırım’da sadece insanlarımızın mutluluğu ve huzuru için değil sahipsiz sokak hayvanlarının da sağlıklı bir şekilde yaşaması için çalışıyoruz. Havaların soğuması ile birlikte can dostlarımızın hayatları daha da zorlaşıyor. Bu süreçte biz beslenme odaklarımıza bıraktığımız mama miktarını arttırıyor yeni barınaklar oluşturuyoruz” diye konuştu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37