banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
23 Eylül 2019 Pazartesi

Üretici pazarları geliyor

Altınağaç: Sosyal medya evlilik ve sevgililiğin katilidir

Altınağaç: Sosyal medya evlilik ve sevgililiğin katilidi

12 Eylül 2019 Perşembe 13:40
 Altınağaç: Sosyal medya evlilik ve sevgililiğin katilidir
 

Yazar
ve Kişisel Gelişim Uzmanı Fatih Altınağaç, '59 Dakikada Yeni Bir Yaşam' eğitiminde hem sevenleri hem de bu alanda kendisini geliştirmek isteyen kişilerle buluştu.

Kişisel Gelişim Uzmanı ve Profesyonel İlişki Koçu, Fatih Altınağaç yeni sezon eğitimlerine başladı. '59 Dakikada Yeni Bir Yaşam' eğitiminde dile getirdiği sözler dikkat çekiciydi. Altınağaç "Sosyal medyada bir tane üzülen ağlayan insan kendi fotoğrafını paylaşmaz sizce neden?" diye sordu ve sorgulattı.

Altınağaç; "Herkesin kendini eşsiz ve benzersiz gördüğü bir dünyada yaşıyoruz. Ancak insanlar sadece sosyal medya da en iyiyi en güzeli en özeli paylaşmak için yaşıyor gibiler. Fotoğraf çekmek için gezmek, kitabı okumak yerine sadece sosyal medyada paylaşmak için almak gibi hobiler çıktı. Tüm paylaşımların aslında gerçek hayattaki asosyal davranışlarla paralellik gösterdiğini düşünüyorum" dedi.

'59 Dakikada Yeni Bir Yaşam' eğitiminde özellikle farkındalığın insan yaşamına kattığı değerleri ele alan Kişisel Gelişim Uzmanı Fatih Altınağaç şöyle devam ediyor; “Özellikle insanlar sosyal medya da sanal kahramanlar oluşturarak olmadıkları kişiler yaratıyorlar. Daha sonra siz onların sosyal medyasına bakarak tanımlıyor ve o şekilde yaklaşıyorsunuz. Ancak durum yüz yüze gelindiğinde anlaşılıyor ki, kişi asla öyle biri değil. Bu açıdan bakınca bir sevgililik veya evlilik için kişi tercihinizi yaparken o kişinin sosyal medya paylaşımlarına bakarak yaparsanız daima yanılırsınız" vurgusunu yaptı. 

KENDİ DEĞERİMİZİ 
KENDİMİZ AZALTIYORUZ

Sosyal medyanın hayatımızı olumsuz yönde etkilediğinden bahseden Altınağaç “Sadece sosyal medyadaki figürümüzü biraz daha olduğumuz gibi yapmamız hayatımızı çok farklı noktalarda olumlu etkileyecektir. Emin olun ki sizi olduğunuz gibi seven insanlar illaki vardır. 

Ya daha önce karşılaşmadınız ya da karşılaşmanız için o doğallığı yakalamanız gerekmektedir. Sosyal medyada herkes çok mutlu bir tane üzgün fotoğraf atan göremezsiniz. Ne yani kimse ağlamıyor kimse üzülmüyor mu? Herkes üzülüyor veya ağlıyor elbette ancak kendimizi kandırmayı seviyoruz. Güçlü durma algımızı sadece kendimizi kandırarak var edebiliyoruz. 

'59 DAKİKADA YENİ BİR YAŞAM'eğitiminde katılımcılara özellikle minik farkındalıkların hayatımızı çok olumlu şekilde değiştireceğini vurgulayan Altınağaç görünenin arkasına bakmayı ve biraz da keşfedilmemiş ya da unutulmuş sularda yüzmenin güzelliklerini katılımcılara aktarıyor.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV