banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
20 Haziran 2019 Perşembe

Darıca Belediyesi’nde yeni görevlendirmeler

Başkan Demirci SGK çalışanlarıyla bir araya geldi

Başkan Demirci SGK çalışanlarıyla bir araya geldi

30 Aralık 2018 Pazar 13:43
 Başkan Demirci SGK çalışanlarıyla bir araya geldi

Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden birisi olan halk toplantılarına yeni bir boyut kazandıran Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, 'Hasbihal Buluşmaları' adı altında her kesimden insanla bir araya gelerek katılımcı yerel yönetimin ve sosyal belediyeciliğin en güzel örneğini sergilemeye devam ediyor.

ÇAYIROVA’DA HASBİHAL BULUŞMALARINDA 
BİR YILDA 40 BİN VATANDAŞA ULAŞILDI

Bu güne kadar gerçekleştirilen Hasbihal buluşmalarıyla taksici esnafından sağlık çalışanına, eğitim camiasından din görevlilerine, sivil toplum örgütlerinden tüm meslek gruplarına kadar toplumun her kesiminden yaklaşık 40 bine yakın vatandaşla bir araya gelen, halkın doğrudan nabzını tutan, fikir ve görüşlerini alan, ilçenin değişim ve dönüşüm sürecinde ihtiyaçlarını halkın fikirleriyle belirleyen Demirci, yeni bir Hasbihal Buluşması’nda Çayırova ve Merkez SGK personeliyle bir araya geldi. 

Çayırova Belediyesi Sosyal Tesislerinde gerçekleşen toplantıya Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen, SGK Çayırova Şube Müdürü İbrahim Haliloğlu, SGK Merkez Şube Müdürü Hasan Hüseyin Şenlik ve bölgemizde çalışan SGK personeli katıldı.

DEMİRCİ:SGK'NIN ŞEMSİYESİ TÜM TÜRKİYE'Yİ KAPSIYOR

Toplantıya ev sahipliği yapan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci yaptığı konuşmasında, geçmişte SGK'nın bütçe açıklarıyla kangren olmuş bir kurumun olduğunu, daha önceleri bazı illerde adeta muhatap bulamadığı, sıkıntılı ortamlardan vatandaşı kucaklayan, çözüm odaklı bir kurum haline geldiğini söyledi. 

Başkan Demirci sözlerini şöyle tamamladı: 

Hepimiz vatandaş memnuniyetini öncelikli kılan, halkımıza hizmet eden, milletimizin sorunlarını çözmek için gayret eden kurumlarız. 140 bin nüfusa yaklaşık 80 bin sigortalı çalışana sahip ilçemizde zor ve önemli bir görevi başarılı bir şekilde yerine getirmektesiniz.  

Aslında Sosyal Güvenlik Kurumu ülkemizin en önemli kurumlarından bir tanesi. Hepimizi ilgilendiren bir kurum. Dolayısıyla bu yönüyle ele alacak olursak herkesin ilişki içerisinde olduğu bir kurum. Malumunuz eski kurumun yapısını göz önüne aldığınız zaman eski çalışma şartları, binaları, fiziki yapıları açısından değerlendirdiğimizde geldiğimiz nokta çok çok iyi bir nokta. 

Artık Türkiye’de bu şemsiyenin altına girmeyen insan kalmadı. Hükümetimizin yaptığı çalışmalar neticesinde herkes Sosyal Güvenlik Kurumu çatısı altında kapsama altına alınmış oldu. Devletimizin sunmuş olduğu haklardan da herkes istifade edebiliyor. Ben kurum çalışanlarımıza da çok teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV