banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
19 Kasım 2019 Salı

Darıcalı kadınlar için çarşı kurulacak

Akar: Kocaeli'yi kanser ettiniz

Akar: Kocaeli'yi kanser ettiniz

26 Ekim 2017 Perşembe 20:22
Akar: Kocaeli'yi kanser ettiniz


CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar'ın önerisiyle TBMM’ de gündem Körfez’de yaşanan deniz kirliliği oldu. Marmara denizi ve kirlilikle ilgili araştırma önergesinin görüşüldüğü mecliste söz alan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Kocaeli’de giderek artan kirliliğe değinerek, "Kocaeli’nin havasını suyunu toprağını kanser ettiniz. En sonunda dayanamadınız Kocaeli’de yaşayan insanları kanser etmeyi başardınız. Kocaeli’de sorunlar çığ gibi büyümüş ve bu sorunlar artarak devam ediyor"dedi.

Akar meclis kürsüsünde 5 dakika boyunca Kocaeli’nin sorunlarını konuşurken şu ifadeler de bulundu; "Bir defa, ben Kocaeli'ye ihanet ettiniz demeyeceğim ama Kocaeli'nin havasını kanser ettiniz, Kocaeli'nin suyunu kanser ettiniz, Kocaeli'nin toprağını kanser ettiniz, Kocaeli'nin denizini kanser ettiniz; en sonunda, dayanamadınız, Kocaeli'nin vatandaşını, yaşayan insanları da kanser etmeyi başardınız" dedi.

METROYA İHTİYACIMIZ VAR
Konuşmasında diğer kentlerdeki metro projelerini örnek veren Akar, "Öyle bir kent düşünün ki Kocaeli'yi, Türkiye'nin en küçük yüzölçümüne sahip olmasına rağmen metrosu olmayan bir kent. Düşünebiliyor musunuz, İstanbul'da Ulaştırma Bakanlığı yapıyor, Ankara'da Ulaştırma Bakanlığı yapıyor, İzmir'de Büyükşehir yapıyor. İzmir'de bunun kilometresi 56 milyona mal olurken İstanbul'da 140 milyon, Ankara'da 90 milyona mal oluyor ama Türkiye'ye en çok vergi veren kentin en büyük problemi trafik olmasına rağmen maalesef bir metromuz bile yok" dedi.

BU KENT HAKEDİYOR
Kocaeli'deki iktidar milletvekillerine seslenen Akar, “Beraber mücadele edelim, gelin Kocaeli'ye metroyu kazandıralım. 50 kilometrelik bir metroya ihtiyacımız var. Kocaeli'nin bir metroya ihtiyacı var. Bunu hak ediyor muyuz? Hak ediyoruz, değil mi? Niye hak ediyoruz? Çünkü Türkiye'ye en çok vergi veren 2'nci iliz, en çok vergi veren 2'nci iliz.
 
Bakın, sadece bir yılda verdiğimiz verginin onda 1'ini bize versinler metroyu hallediyoruz, 50 kilometrelik metroyu. İzmir fiyatlarıyla, İstanbul'la halledemeyiz, Ankara'yla halledemeyiz çünkü İzmir'de 56 milyona kilometresi mal edilirken İstanbul'da 140 milyona, Ankara'da 90 milyona hallediliyor eğer gerekli girişimleri yaparsak hep birlikte bu hizmeti kentime kazandırabiliriz" dedi.

Akar vermiş olduğu önergeye destek isterken, muhalefet partilerin evet oylarına rağmen AKP oyları ile önerge reddedildi. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV