banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner48
19 Temmuz 2018 Perşembe

Meslek hastalıkları için erken uyarı sistemi hayata geçti

Akar: Sanayinin ve emeğin başkentiyiz ama yatırım fakiriyiz

Akar: Sanayinin ve emeğin başkentiyiz ama yatırım fakiriyiz

13 Ekim 2017 Cuma 10:40
Akar: Sanayinin ve emeğin başkentiyiz ama yatırım fakiriyiz



CHP
Kocaeli Milletvekili Haydar Akar Meclis de görüşmeleri devam eden İş Mahkemeleri Kanun Tasarısı görüşmelerinde söz alırken, gündeminde yine Kocaeli vardı.

TBMM’de görüşmelerine devam edilen İş Mahkemeleri Kanun tasarısı görüşmelerin de CHP grubu adına söz alan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, işçi kenti olan Kocaeli’nin her konu da en büyük mağduriyeti yaşayan kent olduğunu belirtti.

SANAYİNİN VE EMEĞİN BAŞKENTİYİZ AMA YATIRIM FAKİRİYİZ
Akar, Kocaeli’nin birçok sorunu olmasına rağmen iktidar Milletvekillerinin pembe bir tablo çizdiğinin altını çizerek önceki gün konuşma yapan AKP Milletvekili Cemil Yaman’a yüklendi. Yaman’ın Körfez'in temizlendiğini, balıkların çeşitlendiğini sözlerinin doğruyu yansıtmadığını belirten Akar, Kocaeli Çevre Mühendisleri Odası Başkanının açıklamasına dikkat çekerek "Sakın ha, Körfez'den çıkan balığı yemeyin" sözlerini hatırlattı.
 
Kürsüden çıkıp Kocaeli’yi Mavi Bayrakla donattıklarını söyleyenlerin, 43 liman ve tersaneyi ve etkilerini söylemediğini belirten Akar, Mavi Bayrak sözlerinin de aldatmaca olduğunu söyledi.

VERGİ DE 72 İLİN TOPLAMINDAN FAZLA
İktidar tarafından Kocaeli’nin önemsenmeyen kent olduğunu belirten Akar, 2016 yılında Kocaeli’nin 58 milyar vergi ve yüzde 92 oranında tahsilat ile birinci sırada olduğunu ama devletten gerekli payı alamadığını söyledi.

Türkiye'de kişi başına ödenen vergiye bakıldığında 31.700 TL'yle Kocaeli’nin yine Türkiye ortalamasının 6 kat üzerinde olduğuna dikkat çeken Akar, Türkiye ortalamasının 5.747 TL olduğunu söyledi. 

Rakamlarla açıklamalarına devam eden CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Türkiye'deki toplam verginin yüzde 12,65'ini ödeyen Kocaeli’nin kişi başı aldığı payın 3.071 lira olmasının bu kente yapılan büyük bir haksızlık olduğunu belirtti.

Her 5 yılda bir Yalova’nın nüfusu kadar artış gösteren Kocaeli’nin yeni kamu binalarına, okullara çok ihtiyacı söyleyen Akar, Kocaeli'de üretim yapan tesislerin yaklaşık 600 tanesinin vergi dairelerinin başka illerde olduğunu bundan da Kocaeli’nin pay alamadığını ancak bu tesislerin Kocaeli’nin tüm olanaklarından, havasını kirleterek suyunu tüketerek faydalandığını söyledi. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
YÜKSEL ERCAN'I GEBZE Belediye Başkanı olarak Görmek istermisiniz.?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV