banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner48
24 Mayıs 2018 Perşembe

Halkalı-Gebze Banliyö Hattı'nda test sürüşü yapıldı

Darıca 15 Temmuz ve sonrasını konuştu

Melih Altıok ve Savcı Sayan Darıca'da söyleşide bulundu

05 Ekim 2016 Çarşamba 22:01
 Darıca 15 Temmuz ve sonrasını konuştu
Gazeteci Melih Altıok ve siyasetçi Savcı Sayan Darıca Belediyesi Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde Kültür etkinlikleri kapsamında düzenlenen söyleşide Darıcalılarla buluştu.

15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasındaki Türkiye gündemini vatandaşlarla değerlendiren Sayan ve Altınok önemli açıklamalarda bulundular. Savcı Sayan 15 Temmuz’un İşgal girişimi olduğunu belirtirken, Altınok da bu süreçte birlik ve beraberliğin önemine dikkati çekti.

BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU YAPTILAR
Salonu tamamen dolduran Darıcalılar merak ettikleri konulara Sayan ve Altınoklar’a sordukları sorularla cevap aradılar. Savcı Sayan 15 Temmuz’da ülkemizde ki birlik ve beraberliğin hedef alındığını ifade ederek, “Bizim birlik ve berberliğimizi istemeyenler her seferinde bir piyon kullanıyor. 

Türkiye, Müslüman ülkelerin moral merkezi. Türkiye’nin sırtı yere gelmiyor. Hangi olay başımıza gelirse Türkiye, Allah’ın yardımıyla kurtuluyor. Gezi’yi, 17-25 Aralık’ı yaşadık. Bunların hepsi bir plan dahilinde Türkiye düşmanları tarafından yürütülüyor. Bu ayak izleri, FETO şeytanının. Ama akıl ABD ve İngiltere. FETO şeytanı bunları tek başına yapacak bir adam değil. Bünyesi, gücü, aklı, yeteneği buna yetmez" dedi.


Anadolu insanının başka vatanı olmadığını, ABD’nin Öcalan’ı verip FETO’yu aldığını ifade eden Sayan, “15 Temmuz’da herkes kendini tankın topun önüne attı. Bizim orta kesim dediğimiz insanlar, ABD’de evleri yok, gidip orada yaşayamazlar. Bizim başka vatanımız yok. Dokundukları zaman can damarımıza dokunuyorlar. Herkes vatanını sever. Ama bizim sevmenin dışında, bir de gidecek yerimiz de yok. 

Bu vatan bizim namusumuz. Bu namusumuza leke sürmek isteyenler var. Öcalan’ı verip, FETO’yu aldılar. Baktılar ki Apo’nun işi bitti Türkiye’ye getirdiler. Onun yerine FETO’yu aldılar. Çünkü FETO şeytanının bize sokulması daha kolaydı. İslam’ı kullanıyordu.”sözleriyle 15 Temmuz’un işgal girişimi olduğunu söyledi.

ÖNEMLİ OLAN YERLİ VE MİLLİ OLMAK
Gazeteci Melih Altıok ise kimin hangi siyasi görüşe sahip olduğunun hiç bir öneminin olmadığını belirterek, önemli olan devletin yanında durmak olduğunu söyledi. Altınok, “Türkiye’de hangi siyasi görüşe sahip olduğunuzun önemi yok. Önemli olan yerli ve milli olmakmış, 15 Temmuz’da bunu gördük. O kadar kritik bir süreçten geçiyoruz ki ulusal güvenlik çok önemli. Bu ülkenin özgürlüğünü düşünen insanlarız. 

Şucu, bucu demenin hiç bir anlamı yok. Ben geçmişim olarak sol çevreden geliyorum, hala daha o çevrede yaşıyorum. Bu saatten sonra her konuya yaklaşımda sağduyulu olmak gerekiyor. Dünyanın en sağduyulu milletimizi olduğumuzu herkese gösterdik. Halkımız kendine silah çeken Pensilvanya’nın askerilerine gerekli cevabı verdi. Dünyanın hiç bir yerinde bunu göremeyiz" diyerek düşüncelerini paylaştı.

Programın sonunda Darıca Kaymakamı Ömer Karaman ve Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak konuklara teşekkür ederek günün anısına Gönül Birliği Kapısı maketi hediye ettiler. 


    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
YÜKSEL ERCAN'I GEBZE Belediye Başkanı olarak Görmek istermisiniz.?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV