banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
17 Temmuz 2019 Çarşamba

Gebze'de hareket halindeki midibüsten düşen genç kız öldü

Demirci: Çayırova 5 yılda değişimi yaşadı

Demirci: Çayırova 5 yılda değişimi yaşadı

12 Şubat 2019 Salı 13:39
 Demirci: Çayırova 5 yılda değişimi yaşadı
Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle bir araya geldi. Belediye sosyal tesislerdeki toplantı salonunda düzenlenen programda 5 yıllık faaliyetler değerlendirilirken, devam eden projelerde masaya yatırıldı.

2014 yılından itibaren her yıl ilçenin değişimini hızlandıracak ve Çayırova’ya değer katacak projeleri hizmete sunan bir ekip olduklarını hatırlatan Belediye Başkanı Şevki Demirci, eğitimden sağlığa, ulaşımdan çevreye, altyapıdan üstyapıya, ekonomik, sosyal ve kültürel yatırımlara imza attıklarını söyledi. 

5 yılda gerçekleştirilen 80 projenin tek tek değerlendirildiği toplantıda devam eden yatırımlar hakkında da müdürler ve başkan yardımcılarıyla istişareler gerçekleştiren başkan Demirci, 31 Mart seçimlerine kadar bu projelerinde tamamlanması için talimat verdi. İlçenin 450 Milyonu aşan yatırımla yeniden inşa edildiğini sözlerine ekleyen Demirci, başta başkan yardımcıları olmak üzere birim müdürlerine ve tüm belediye çalışanlarına teşekkürlerini iletti. 

Göreve geldikleri gün söyledikleri gibi bir aile ortamı kurduklarını ve bu ailenin Çayırova'ya gece gündüz hizmet ettiğini belirten Demirci, "Çayırova’mızı yeniden inşa etmeden önce ilk olarak belediyemizi güçlendirdik. Hem mali yapımızı güçlü tuttuk, hem de tüm çalışanlarımızla aile olduk. Başarıda en önemli nokta güven, disiplin ve istikrardır. Biz bunu başardık. Çalışanlarımızla, birim müdürlerimiz ve başkan yardımcılarımızla ilçemize hizmet ederken, her bir projeyi planlarken halkımızın taleplerini ön planda tuttuk. Bugün baktığımızda modern ve yaşanabilir bir Çayırova var" dedi.

ÇAYIROVA BELEDİYESİ PROJE ÜRETEN, HİZMET SUNAN BİR KURUM

Yatırımların her yıl dolu dizgin gerçekleştirildiğini işaret eden Demirci, "Projelerimizi tamamlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Seçim beyannamemizde yer alan ve yer almayan yatırımlarımızla Çayırova’mızı güzelleştirdik. İçerisinde eğitim, sağlık, sanat, spor, sosyal ve kültürel hizmetlerimizin verildiği Semt Konaklarımızı 9 mahallemizde inşa ettik. Yine 115 derslikten oluşan 4 yeni okulumuzu kamu yatırımlarında hız rekoru kırarak eğitime kazandırdık. 

Sportif alanlarda yeni kapalı spor salonları ve yarı olimpik yüzme havuzunu, parklarımızda modern spor alanlarını ve yürüyüş parkurlarımızı geliştirerek hizmete sunduk. Kapalı semt pazarlarımızla halkımıza daha güvenli alışveriş imkanı sağladık. Semt Meydanlarımız ve Sosyal Tesislerimizle vatandaşlarımızın sosyal yaşam alanlarındaki eksikliklerini gidererek, onlara yeni yaşam alanları hizmete açtık. 

İlçemizde kültürel yaşamı geliştirecek tam donanımlı projeler gerçekleştirdik. Kocaeli’nin en büyüğü ünvanına sahip olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezini, Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezini ve modern bir sosyal yaşam alanı olan Kent Parkı tamamlayarak kullanıma sunduk. Planladığımız her bir projemizi ince ince üzerinde çalışarak bitirdik. Bugün geriye baktığımızda 80 proje üreten, hizmete sunan bir Çayırova Belediyesi var" dedi.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV