banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner48
22 Mayıs 2018 Salı

AK Parti Kocaeli sıralaması belli oldu

Osmangazi Köprüsü için nasıl bir sözleşme imzalandı?

Hem köprü hem otoyol ücreti alınıyor

06 Eylül 2016 Salı 12:14
 Osmangazi Köprüsü için nasıl bir sözleşme imzalandı?
CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan Osmangazi Köprüsü ile ilgili “Yanıtsız bırakılan soruları, yanıtları verilinceye kadar soracağız” dedi.
Halkın yararına olan her türlü hizmeti alkışlamayı da bildiklerini ifade eden Tarhan, ”Kamuoyunun doğru bir şekilde bilgilendirilmesi gerekiyor. İhaleyi alan firma ile nasıl bir sözleşme imzalandığını bilmek halkımızın hakkı.

Çünkü bu ücretleri halkımız ödüyor. Ayrıca vaad edilen araç geçişi sağlanmazsa aradaki fark da yine halkımızın cebinden çıkacak. Bizim vergilerimizden ödenecek. Neden Ulaştırma Bakanlığı imzalanan sözleşmeyi açıklamıyor?” dedi.
Konuyla ilgili olarak şimdiye kadar TBMM’de soru önergesi verdiğini belirten CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, bir kez de bilgi edinme yolu ile Bakanlığa başvurduğunu söyledi.
Tarhan, “Yurttaşlarımız sürekli olarak geçiş ücretinin yüksek olduğuna dair şikayetlerini iletiyorlar. Son olarak iletilen şikayetlerden biri de köprü ücreti olarak alınan ücretin yanında bir de otoyol ücreti alındığı. Bu ücret neden alınıyor? Böyle bir uygulama sözleşmede nasıl bir düzenleme ile hüküm altına alındı? Öğrenmek istiyoruz” dedi.
CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, bilgi edinme hakkı çerçevesinde, ayrıca Osmangazi Köprüsü’nden 11 Temmuz’dan bu yana kaç aracın geçiş yaptığını ve ne kadar ücret alındığını da sordu. 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
YÜKSEL ERCAN'I GEBZE Belediye Başkanı olarak Görmek istermisiniz.?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV