banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
21 Şubat 2019 Perşembe

Saadet Partisi Gebze meclis üyesi adayları belli oldu

Tarhan: Süleyman Şah'ın kemikleri sızlıyor

Tarhan: Süleyman Şah'ın kemikleri sızlıyor

09 Nisan 2018 Pazartesi 10:56
Tarhan: Süleyman Şah'ın kemikleri sızlıyor


CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun cevaplaması talebiyle, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na Süleyman Şah Türbesi ile ilgili Yazılı Soru Önergesi verdi.

Tarhan, "Dışişleri Bakanı, türbeyi orijinal yerine taşımayı düşünüyoruz" demişti. 3 yıl geçti Süleyman Şah Türbesi Ne zaman taşınacak" dedi.

VATAN TOPRAĞI TERK EDİLDİ

Tarhan, Süleyman Şah Türbesi'yle ilgili şunları söyledi:

Osman Gazi'nin Dedesi Süleyman Şah'ın ve iki askerinin naaşlarının bulunduğu yer 1923 Lozan Antlaşması'na göre vatan toprağıdır. İktidarın uyguladığı yanlış dış politikaların sonucunda, Süleyman Şah'ın Türbesi taşındı. Vatan toprağı terk edildi. Yeri değiştirilen türbenin zamanı gelince yeniden eski yerine götürüleceği ile ilgili Bakanlar ve bizzat Başbakan açıklamalarda bulundu. Ancak hala Süleyman Şah'ın Türbesi ile ilgili bir gelişme yok.


SÜLEYMAN ŞAH'IN KEMİKLERİ SIZLIYOR

Dışişleri Bakanı'na türbenin akıbetini Meclis Genel Kurulu'nda bizzat sormuştum. Sayın Bakan eski yerine geri gideceğini söylemişti. Yine Başbakan, Başbakan Yardımcıları ve Bakanlar türbenin taşınacağını dile getirdiler. Fakat sonuç yok. Süleyman Şah’ın kemikleri sızlıyor. Koskoca bir tarih, ayaklar altına alındı şimdi düzeltmeye çalışıyor onu da başaramıyorlar.

TÜRBEMİZİ BİLE GERİ GÖTÜREMİYORUZ

Suriye sınırları içinde olduğu halde Türkiye'ye ait olan Süleyman Şah Türbesi 22 Şubat 2015 tarihinde 3'üncü kez yeni bir yere nakledilmişti. 2016 yılında ise güvenlik sağlanınca aynı yerine gideceği belirtildi. Aradan geçen 3 sene de iktidar güvenliği sağlayamamış olacak ki, kendi toprağımıza, türbemizi bile götüremiyoruz. Ama soran olursa Dünya bizi kıskanıyor. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV