banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
16 Aralık 2018 Pazar

Altun'dan kınama

Tarhan: Tarihimizin tüm kazanımlarını sattılar

Tarhan: Tarihimizin tüm kazanımlarını sattılar

05 Mart 2018 Pazartesi 12:16
  Tarhan: Tarihimizin tüm kazanımlarını sattılar


CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne özelleştirmeden elde edilen gelirlerin nasıl değerlendirildiğinin tespit edilmesi için Araştırma Önergesi verdi.

Tarhan, "AKP İktidarı, babalar gibi satarız diyerek, Cumhuriyet'in tüm kazanımlarını tek tek satıyor, ancak elde edilen gelirin ne olduğu belli değil" dedi.

TARİHİMİZİN TÜM KAZANIMLARINI SATTILAR

Tarhan şunları söyledi:

Anadolu insanının canını, sırtındaki hırkasını ortaya koyarak kazanılmış bir cumhuriyettir bizimkisi. Cumhuriyet kuruldu diyerek de bırakılmamış. Sanayileşmede, eğitimde, fabrikalaşmada dönemin koşulları içerisinde yokluktan bir mucize gerçekleştirilmiş. 

Maalesef AKP iktidarı, özelleştirme adı altında tüm değerlerimizi tek tek satıyor. Artık üreten bir cumhuriyetten ithal eden bir cumhuriyete dönüştürüldük. Son olarak Şeker Fabrikalarının satışı hepimizin malumu. Satılan fabrikaların yerlerine yenileri yapılmadığı gibi, elde edilen gelirin nereye harcandığı ile ilgili de bir bilgi yok. Tam olarak yetim hakkı dediğimiz durum söz konusudur. O fabrikalarla yetim hakkı var. İktidar bunun hesabını vermekle yükümlüdür.

YOL YAPTIK DİYE DİYE CUMHURİYET'İN İÇİNİ BOŞALTTILAR

Devletlerin mutlaka ekonomi politikaları olacaktır. Bunları eleştirebilirsiniz, doğru bulmayabilirsiniz. Ancak her özelleştirmeden sonra elde edilen kazanımlarla ne yapıldı diye soruyoruz. Yol Yaptık diyorlar. Yol yaptık diye diye Cumhuriyetin içini boşalttılar. Özelleştirmeden elde edilen gelirlere ne oldu? Şeker Fabrikalarını satarak ne elde edeceksiniz? Buradan elde edilen gelirle ne yapacaksınız? Artık bu soruların cevaplarını almamız gerekmektedir.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
YÜKSEL ERCAN'I GEBZE Belediye Başkanı olarak Görmek istermisiniz.?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV