banner55

Çiler'den 16 Ocak mesajı

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, 16 Ocak Basın Onur Günü dolayısıyla açıklamada bulundu.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
16 Ocak 2020 Perşembe 12:14
Çiler'den 16 Ocak mesajı

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, 16 Ocak Basın Onur Günü dolayısıyla açıklamada bulundu.

Çiler yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

16 Ocak 1923, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet ile ilgili fikirlerini ilk kez İzmit Kasr-ı’nda düzenlediği basın toplantısıyla dile getirdiği tarihtir. Bu önemli tarih basınımıza armağan edilmiş, 16 Ocak Basın Onur Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır.

Toplumsal bilincin sağlanmasında çok önemli yeri olan, görev bilinci ve hür iç sesiyle kendini basına adamış, işinin ilkeleri doğrultusunda sorumluluklarını en iyi şekilde göğüsleyerek fedakarlıkla mesleğini icra eden gazetecilerimiz, titizlikle doğru ve hızlı haber akışını bizlere sağlayarak her türlü takdiri hak etmektedirler. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün Cumhuriyet fikrini ilk kez basın mensuplarıyla paylaşmış olması da, onların demokrasiyi oluşturma noktasında ne kadar önemli bir misyonu üstlendiğini hepimize göstermektedir. 

Zor koşullar ve kısıtlı imkanlara rağmen toplumumuzun gerçekleri bilmesi, öğrenmesi, dünyadan haberdar olması için çoğu zaman uykusuz çalışan ve yorulan tüm gazetecilerimizin 16 Ocak Basın Onur Günü’nü kutlar; sesimize ses, düşüncelerimize, sorularımıza cevap, sevincimize ortak olan yerel basınımız başta olmak üzere, tüm basın mensuplarımıza sevgilerimi sunarım.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37