banner55

Kamu işvereni 3600 ek gösterge sözünü tutmalıdır

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu üyesi  Ömer Çeker, Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Derince Eğitim Araştırma Hastanesi’nde görev yapan sağlık çalışanlarını ve sendika üyelerini ziyaret etti.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
23 Şubat 2020 Pazar 14:34
Kamu işvereni 3600 ek gösterge sözünü tutmalıdır

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu üyesi  Ömer Çeker, Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Derince Eğitim Araştırma Hastanesi’nde görev yapan sağlık çalışanlarını ve sendika üyelerini ziyaret etti.
Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu üyesi Ömer Çeker, Derince İlçe Temsilcisi Fatma Özcan, İş Yeri Temsilcisi Aysun Demet, Serap Koçhisar, Nermin Kırlıoğlu ile birlikte SBÜ Derince Eğitim Araştırma Hastanesinde görev yapan sağlık çalışanlarını ve sendika üyelerini görevlerinin başında ziyaret etti. Başkan Çeker sağlık çalışanlarının çalışma hayatında karşılaşmış oldukları sorunları yerinde tespit ederek, güncel konular hakkında çalışanları da bilgilendirdi. Çeker ziyaret sonrası açıklamalarda bulundu.

EKONOMİK PAKET AÇIKLANMALI

Başkan Çeker yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi:

Sağlık çalışanları ekonomik sıkıntı çekmektedir. Geçmiş de sağlık çalışanlarının maaşları kamuda  en üst sıralarda yer alırken bu gün maaşları en alt sıralara düşmüştür. Dolayısı ile günümüzde kamuda en düşük maaşı alan kesim sağlık çalışanlarıdır. Sağlık çalışanları almış oldukları maşlar ile geçim sıkıntısı çekmektedirler. Kamu İşvereni sağlık çalışanları için ekonomik paket açıklamalı, enflasyon canavarından  sağlık çalışanlarını kurtarmalı,  çalışma hayatında yaşamış oldukları sorunların çözülmesi için gayret sarf etmeli. 

KAMU İŞVERENİ 3600 EK 
GÖSTERGE SÖZÜNÜ TUTMALIDIR

Bütün siyasi partilerin seçimlerden önce kamu oyuna açıkladıkları ve secim beyannamelerinde yer vermiş olduğu 3600 ek göstergenin bir an önce hayata geçirilmesi için iş birliği yaparak sözlerini tutmalıdırlar. Özellikler Kamu işvereni artık ipe un sermekten vaz geçmeli 3600 ek göstergenin çalışama hayatında uyarlanması için gerekli yasal düzenlemeleri yapmalı emeklilik yaşı gelmiş sağlık çalışanın dört gözle beklemiş olduğu 3600 ek gösterge kamu bütçesine yük getirmemektedir. Kamu işvereni sağlık çalışanlarına vermiş olduğu 3600 ek gösterge sözünü tutmalıdır. 
 
PUANLAR KURUM YÖNETİCİLERİNİN KARNESİDİR

Sağlık sektöründe sözleşmeli idareci dönemine son verilmeli liyakat ve ehliyet sahibi idarecilik vasfı olan devlet terbiyesi almış şahsiyetler kurumların başına getirilmesi için kamu işvereni hassasiyet göstermesi gerekmektedir. Sözleşmeli idareci dönemine geçildiği günden bu taraf belli periyotlar ile kurumlarda yapılan denetimlerde denetmenler çeşitli kriterleri baz alarak kurum idarecilerine puan vermektedirler. Bu puanlar kurum yöneticilerinin karnesidir.

KÖTÜ KARNEDEN ÖTÜRÜ SÖZLEŞMESİ 
SONLANDIRILAN BİR YÖNETİCİ DUYULMAMIŞTIR

Karnesi iyi olan yönetici başarılı sayılır sözleşmesi devam eder, Karnesi kötü olan yöneticinin ise sözleşmesi sonlandırıl. Ne hikmetse bu güne kadar almış oldukları kötü karneden dolayı sözleşmesi sonlandırılan bir yönetici duyulmamıştır. Sağlık çalışanları olumsuz koşullar altında vatandaşımıza kaliteli ve kolay ulaşılabilir sağlık hizmeti üretmeye çalışırken denetmenlerin kurumları denetlemeleri sonuçlarında kamu işvereninin hiçbir kurum yöneticisinin sözleşmesini sonlandırmaması sağlık sektöründe işlerin iyi gitmediğinin habercisidir.  

SÖZLEŞMELİ İDARECİLİKTEN VAZ GEÇİLMELİ

Sağlık çalışanlarının huzur için de görev yapabilmeleri için ekonomik sorunları çözülmeli, sözleşmeli idarecilikten vaz geçilerek, liyakat ve ehliyet sahibi şahsiyetler tarafından kurum yöneticileri imtihan ile belirlenmeli veya demokrasi ışığında  kurum çalışanları tarafından yöneticiler seçilmesi için gerekli düzenlemeler yapılmalıdır. Bu yapıldığı takdirde çalışma barışı sağlanmış olur.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37