banner55

Su ve atık su ücretlerine yüzde 50 indirim geliyor

Edirne'de koronavirüsün etkilerini en aza indirmek amacıyla  evlerde ve konutlarda kullanılan su ve atık su ücretlerine yüzde 50 indirim yapılacak.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
26 Mart 2020 Perşembe 14:17
Su ve atık su ücretlerine yüzde 50 indirim geliyor

EDİRNE (AA) - Edirne'de koronavirüsün etkilerini en aza indirmek amacıyla  evlerde ve konutlarda kullanılan su ve atık su ücretlerine yüzde 50 indirim yapılacak.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, sosyal medya hesaplarından yaptığı duyuruda, "Evde kal" çağrısına uyan ve bu süreçte kişisel hijyenine daha da fazla dikkat eden Edirnelilere, su ücretlerinde indirim müjdesini verdi.

Edirne'de vatandaşların alınan kararlara ve kurallara uymada azami gayret gösterdiğini ifade eden Gürkan, bu süreci evlerinde karantina kurallarına uyarak geçirdiklerini vurguladı.

Gürkan mesajında şunları kaydetti:

"Kuşkusuz evlerimizde geçirdiğimiz bu sürede hijyen kurallarına uymak çok çok önemli. Şunu biliyoruz; hepimizin sağlığı, insan sağlığı, her şeyden daha önemli ve asla ve asla vazgeçilemez bir önem arz ediyor. Bu nedenle Edirne Belediyesi olarak 1 Nisan tarihinde yapacağımız Belediye Meclis Toplantısı'nda konutlarda ve iş yerlerinde kullanılan su ve atık su ücretlerini yüzde 50 düşürme kararı aldık. Bu karar nisan ve mayıs olmak üzere 2 ay geçerli olacak. Elbette bu sürecin uzamaması ve virüsün bir an önce kontrol altına alınması en büyük dileğimiz, çabamız ve arzumuz. 1 Nisan'dan itibaren Edirne'de konutlarda ve iş yerlerinde kullanılan su ücretleri ve atık su ücretleri faturalarınıza yüzde 50 indirimli yansıyacaktır. Kendinize dikkat edin, sağlığınıza dikkat edin. Sizleri çok seviyoruz ve sizlerin sağlığı için çalışmaya devama ediyoruz. Hepinize en derin saygılarımı sunuyorum."

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37