Anibalin öğrencileri yaptıkları kuş yuvalarını ağaçlara astılar

Gebze Anibal Anadolu Lisesi öğrencileri, Gençlik ve Spor Bakanlığı desteği yapılan Gençlik Projeleri Destek Programı çerçevesinde kuş yuvalarını Gaziler Dağı Milli Parkı’na astılar

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
22 Ekim 2021 Cuma 13:58
Anibalin öğrencileri yaptıkları kuş yuvalarını ağaçlara astılar

Gebze Anibal Anadolu Lisesi öğrencileri, Gençlik ve Spor Bakanlığı desteği yapılan Gençlik Projeleri Destek Programı çerçevesinde kuş yuvalarını Gaziler Dağı Milli Parkı’na astılar

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek ve hayatın her alanına etkin katılımlarını artırmak amacıyla yürütülen Gençlik Projeleri Destek Programı çerçevesinde Anibal Anadolu Lisesi Müdür yardımcısı Murat Kargı’nın yürüttüğü “Merhamet Erdemdir” adı verilen projenin ilk ayağında öğrenciler tarafından yapılan kuş yuvaları Gaziler Dağı Milli Parkı’nda ağaçlara asıldı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Kocaeli Şube Müdürü İlker Özoğlu, Gölcük Şefi Songül Çetin, Gebze Gençlik Merkezi Müdürü Köksal Turan, Gebze Anibal Anadolu Lisesi Müdürü Turan Atilla, Anibal Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Gençlik Merkezi gönüllüsü gençlerin katıldığı etkinlikte uzmanların yardımıyla yapılan kuş evleri ağaçlara asıldı. Kış mevsimin yaklaştığı bu günlerde hayvanların kendine bir yuva edinmeleri için öğrencilerin gösterdikleri gayret görülmeye değerdi.

“Merhamet Erdemdir” projesinin ilk ayağını başarıyla bitiren gençler şimdi ikinci etap çalışmalarına başladılar. Bu aşamada öğrenciler Gebze Belediyesi Veteriner Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde ilerleyen günlerde Eskihisar’da çöp toplama ve doğada yaşayan kedi ve köpeklerin barınmaları için yaptıkları kedi ve köpek evlerini dostlarımızın kullanımına sunacaklar.

Okul Müdürü Turan Atilla etkinlikle ilgili şunları söyledi:

Bizim okul olarak sloganımız Aniballi olmak ayrıcalıktır. Öğrencilerimiz de bizim için çok ayrıcalıklı. Belki de günümüzde dünya insanlığının en çok ihtiyaç duyduğu merhamet duygusunu, gençlerimizde görmek bizi son derce mutlu ediyor. Geleceğimiz adına ümitleniyoruz. Çocuklarımıza ve bizimle seve seve işbirliği yapan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Kocaeli Şube Müdürlüğü’ne, Gebze Gençlik Merkezi Müdürlüğü’ne projemizin diğer aşamalarında bizlere destek verecek olan Gebze Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37