banner55

Batman'da ‘Tekstil, istihdamın can simidi oldu’

08 Ekim 2021 Cuma 10:58
Batman'da ‘Tekstil, istihdamın can simidi oldu’

Tekstil sektörünün sorunlarının konuşulduğu istişare toplantısında konuşan İŞKUR İl müdürü Besim Eviz, 30 bin kişinin çalıştığı tekstil sektörünün istihdamın can simidi olduğunu belirtti.Ercan ARSLAN(Batman Haber)- İŞKUR ve Batman Tekstil Sanayici İşadamları Derneği (TEKSİAD) tarafından düzenlenen istişare toplantısında sektörün sorunları tartışıldı. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu'ndaki toplantıya, İŞKUR İl Müdürü Besim Eviz, İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Pamukçu, TEKSİAD Başkanı M. Ali Öztürk, ASKON Şube Başkanı Selman Nasıroğlu ve tekstil sektörü temsilcileri katıldı.

Burada konuşan İŞKUR Müdürü Besim Eviz, tekstil sektörünün önemine dikkat çekti. Eviz, “Sektör 10 yıl içerisinde hızla büyüdü. Tekstil sektörü istihdamın can simidi olmuştur. Batman bölgesel anlamda da sektörün merkezi konumundadır. Batman bu manada tekstil sektörü noktasında bölgede hakikaten hızla ilerliyor ve Diyarbakır ve Mardin gibi büyükşehirlerin önünde imkanlarıyla, fırsatlarıyla, teşvikleri ile önde gidiyor” dedi. Batman Tekstil Sanayici İşadamları Derneği (TEKSİAD) Başkanı M. Ali Öztürk ise      kurumsallaşmanın önemine değinerek bu manada destek istediklerini belirtti.

Öztürk, “Şuan tekstil sektöründe resmi kayıtlara göre 30 bin insan çalışıyoruz. Bu rakamı asgari ücretle çarptığımız zaman şehrin en farklı kesimlerine 90 milyon TL gibi bir rakam şehrin içine giriyor. Çalışan işçilerimizin yemeği halden ve kasaptan geliyor. Şehrin ekonomik döngüsüne büyük katkısı olan bir sektörden bahsediyorum. Tekstil Batman’da bir sosyal sorumluluk projesidir. Herkesin bu bilinçle bu sektöre destek vermesi gerekir” dedi.

Anahtar Kelimeler:
TekirdağCinayetErgene
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37