banner55

Çiler’den Ahilik Haftası mesajı

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler 14-20 Eylül Ahilik Haftası dolayısıyla mesaj yayınladı.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
15 Eylül 2020 Salı 13:41
Çiler’den Ahilik Haftası mesajı

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler 14-20 Eylül Ahilik Haftası dolayısıyla mesaj yayınladı.

Dürüstlüğün, güvenin, iyi ahlakın, doğruluğun, yardımseverliğin kısacası bütün güzel değerlerin ticaret ile bütünleştiği, asırlar öncesinden Ahi Evran Veli ile başlayan ve bugünlere kadar uzanan Ahilik kültürümüz tüm kurum ve kuruluşların gittiği, ders çıkardığı bir yoldur.

Gebze Ticaret Odası olarak Ahi Evran Veli’nin kurduğu ahiliği yaşatmak, ticari ve sınai hayatımızın temel prensipleri haline getirmek, alın terinin kıymetini, dürüst ticaretin ve iş ahlakının daima sürmesini, nesilden nesile aktarılmasını sağlamak için üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz.

Sanayide ve ticarette olgunlaşmanın en doğru destekçisi ahilik kültürü, gerek ekonomik gerekse sosyal gelişimin sağlanmasında büyük önem taşımaktadır. Milletimizin her alanda ortaya koyduğu başarılar ahiliğin attığı temeller üzerinde kurularak, açılmaz denilen kapıların tümü yine bu eşsiz kültürün anahtarıyla açılmıştır. Ekonomimizin bel kemiği ticaret ve sanayiyle uğraşan iş insanlarımız, tarihimizden aldığımız güçlü mirası koruyarak ve evrensel değerlerle bütünleştirerek ilerlemektedir.

Bizi biz yapan, tarihin derinliklerinden gelerek farklı ve özel kılan değerlerimizi iş dünyamıza yansıtan kültürümüzü hatırlatan Ahilik Haftası’nı kutluyor; bu güzel kültürü benimsemeye devam ettiğimiz sürece yol almayı sürdüreceğimize olan inancımla, iş dünyamızın başarı yolunun hep açık olmasını diliyorum.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37