banner55

Demir: Türk Ocakları göreve hazır

Demir: Türk Ocakları göreve hazır

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
31 Ekim 2019 Perşembe 20:40
Demir: Türk Ocakları göreve hazır

 

Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir yaptığı açıklamada, Başta emperyalizmin ve kapitalizmin günümüz temsilcisi ABD olmak üzere, herhangi bir ülkenin kendi karanlık tarihlerine bakmadan, devletimizi ve hükümetimizi suçlar mahiyette aldığı veya alacağı kararları, maksatlı ve haddini aşan kararlar olarak gördüklerini belirterek, "Türk Ocakları'nın göreve hazır olduğunu beyan ederiz" dedi.

Başkan Demir yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Tehcir Kanunu, resmi adıyla Sevk ve İskan kanunu olan, 27 Mayıs 1915'de Osmanlı Hükümeti tarafından I. Dünya Savaşı'nda Osmanlı ordusuna ihanet eden, düşmanla işbirliği yapan, iç unsurların savaş bölgelerinden uzak yerlere devlet eliyle gönderilmesi için çıkarılan göç kanunudur.

Türk Ocakları Kocaeli şubesi olarak, bu kanunun zamanlaması ve uygulanması açısından hem doğru hem de insani bir kanun olduğunu.

Emperyalist Avrupa ve topraklarımızda gözü olan Rusya tarafından finanse edilen, silah verilen, katliamlara ve iç savaşa kalkışan Hınçak ve Taşnak çetelerinin oyununa gelen Ermeni vatandaşların dönemin şartlarına göre hayatını kurtaran bu kanunun, bugün de arkasında olduğumuzu beyan eder, aklıselim her Ermeni'nin bu yasayı uygulamak için asker, memur ve bütçe ayıran dönemin Osmanlı Hükumeti'ne teşekkür etmesinin, tarihten ders alarak böyle hatalara, böyle tuzaklara bir daha düşmemesinin daha doğru olduğunun bilinmesini.

Bu vesile ile başta emperyalizmin ve kapitalizmin günümüz temsilcisi ABD olmak üzere herhangi bir ülkenin kendi karanlık tarihlerine bakmadan, devletimizi ve hükümetimizi suçlar mahiyette aldığı veya alacağı kararları, maksatlı ve haddi aşan kararlar olarak değerlendirdiğimizi, ülke gündemine dahi alınmasının gereksiz olduğunu.

Dışişleri Bakanlığımız'ca gereken cevap verildikten sonra, karanlık ABD ve Avrupa tarihindeki soykırım ve katliamlardan birinin mutlaka TBMM gündemine alınarak oylanmasının.

Devletimizin bu konuda ihtiyaç duyması halinde de tüm bu asılsız iddiaları çürütecek bilgi ve belgeler ile dünya tarihinde alanında uzman akademisyenlerin Türk Ocakları bünyesinde mevcut olduğunu ve göreve hazır olduğumuzu beyan ederiz.

VARLIĞIMIZ TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN.

Kamuoyuna ve yüce Türk milletine saygılarımızla.

Son Güncelleme: 31.10.2019 20:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37