banner55

Demirci, İlyas Şeker'e projeleri anlattı

Demirci, İlyas Şeker'e projeleri anlattı

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
25 Eylül 2018 Salı 14:48
Demirci, İlyas Şeker'e projeleri anlattı

Belediye Başkanı Şevki Demirci, AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker'e Çayırova’nın vizyon projelerinden olan Kent Park ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’ni gezdirerek bilgiler verdi. AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Ali Osman Gür’ün de bulunduğu inceleme gezisinde Demirci, her iki projeninde kısa bir süre içerisinde açılacağını söyledi.

İLÇE VE BÖLGEYE DEĞER KATACAK 2 DEV PROJE

Çayırova’nın vizyonunu oluşturan ve ilçeye hem ekonomik, hem de kültürel anlamda değer katacak olan Kent Park ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi projelerini AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker ve Çayırova İlçe Başkanı Ali Osman Gür ile birlikte değerlendiren başkan Demirci, her iki projeninde ilçenin ve bölgenin önemli bir yatırımı olduğunu söyledi.

KENT PARK'LA SOSYAL YAŞAM ALANINI OLUŞTURDUK

Gerçekleştirilen gezide ilk olarak Kent Park’ın detaylarını AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker’e anlatan Demirci, projenin tamamen bir sosyal yaşam alanı olarak tasarlandığını söyledi. Alışveriş alanlarıyla, kafe-restoranlarıyla, çocuklar için oyun alanları ve etkinlik alanlarıyla bir bütün olarak inşa edilen projede yeşilede ayrı bir önem verdiklerini aktaran Demirci, Çayırova’nın Kent Park ile büyük bir değer kazandığını söyledi.

KOCAELİ'NİN EN BÜYÜK KÜLTÜR MERKEZİNİ İNŞA ETTİK

Kocaeli’nin en büyük Kültür Merkezi’ni de Kent Park’ın hemen yanı başında inşa ettiklerini aktaran Demirci, dev bir kültür kompleksine Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın adını verdiklerini belirtti. Burada eğitimden spora, sanattan kültüre, sinemadan tiyatroya kadar daha birçok alanda hizmet verilebileceğinin altını çizen Demirci, Kocaeli’nin en büyük konferans salonunda Kültür Merkezi’nin içerisinde yer aldığını söyledi. 

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nin bir bölümünün hizmete başladığını ve bu alanda Anne Çocuk Kulübü, Bilgievi, Gençlik Merkezi, spor, sanat alanları ve millet kıraathanesi ile büyük bir halk kütüphanesinin yer aldığını söyleyen Belediye Başkanı Şevki Demirci, sinema, nikah, konferans salonu gibi özelliklerinde tamamlandığını belirtti. Proje kapsamında yaklaşık olarak 900 araçlık kapalı otoparkında yer aldığını vurgulayan Demirci, aynı zamanda Kültür Merkezi’nin açık olan bölümünde teras kafeterya ve sosyal tesislerinin de hizmet vereceğini ifade etti. 

ŞEKER: ÇAYIROVA’NIN GELİŞİMİ SÜRÜYOR

Kent Park ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nin bölgeye kültürel ve ticari olarak katmadeğer sağlayacağını söyleyen AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, yapılan bu yatırımların yerinde bir hizmet olduğunu söyledi. Belediye Başkanı Şevki Demirci’yi çalışmalarından dolayı tebrik eden Şeker, bir ilçenin gelişimi ve kalkınması bakımından bu tür projelerin ihtiyaç olduğunu belirten Şeker, Çayırova’nın gelişiminde ve büyümesinde her zaman gerekli yatırımların devam edeceğini de vurguladı. Son Güncelleme: 25.09.2018 14:51
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37