banner55

Edirne Belediye Başkanı'na yumruklu saldırı!

Edirne Belediye Başkanı'na yumruklu saldırı!

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
14 Mayıs 2017 Pazar 21:46
 Edirne Belediye Başkanı'na yumruklu saldırı!

EDİRNE Belediye Başkanı Recep Gürkan, kadın girişimlerin tezgah açtığı kırsal kalkınma pazarında yumurta satan ve selfie çekilme bahanesiyle yanına gelen 29 yaşındaki Görkem Huslu, tarafından yumurtalı saldırıya uğradı.

Saldırgan Huslu polis tarfından gözaltına alınırken, sol gözünün içerisinde bir yırtılma tespit edilen Gürkan, "Selfie çekilebilir miyiz?' dedi. Çekiliriz dedim. Tam selfie çekilirken ki selfie çekildiğiniz için herhangi bir savunmanız yok. Birden sol gözüme diğer elinde yumurta varmış, güçlü bir şekilde birkaç kez yüzüme yumurta ile vurdu" dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Pazar günleri 1'nci Murat Kapalı Pazar yerinde kurulan girişimci kadınların yer aldığı kırsal kalkınma pazarına gitti. Tezgahları dolaşan Gürkan'ın yanına aynı pazarda yumurta sattığı öğrenilen Görkem Huslu gelerek selfie çekme bahanesiyle yaklaşıp, elindeki yumurtayla Gürkan'a saldırdı. Gürkan'ın yüzüne birkaç kez vuran Huslu korumaların müdahalesiyle uzaklaştırıldı daha sonra ise kaçtı. Edirne Emniyet Müdürlüğü önüne kadar gelen Görkem Huslu, polis ekiplerince gözaltına alındı.

Makam aracıyla Edirne Sultan 1'nci Murat Devlet Hastanesi'ne giden Belediye Başkanı Recep Gürkan ise sağlık kontrolünden geçirildi. Yumurtalı saldırgan Görkem Huslu'dan şikayetçi olan Gürkan'ın sol gözünün içerisinde yırtık tespit edildi. Saldırı olayının duyulmasının ardından CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş ve çok sayıda kişi hastaneye gelerek ziyaret etti.Kontrollerinin ardından hastanenin acil servisinden çıkan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, saldırgan Görkem Huslu'nun yanına selfie çekilme bahanesiyle geldiğini anlatarak şunları söyledi:

"Enteresan bir olay. Bilindiği gibi bugün kadın girişimcilerle kurduğumuz, Kırsal kalkınma pazarının hem anneler günü hem de kuruluş yıldönümüydü. Orada çalışan emekçi kadınlarımız beni kutlama için davet ettiler. Anneler günü ve pazarın kuruluşu nedeniyle saat 12.00'de pasta kesecektik. 

Pazara gittim, kadınlarımızı dolaşırken delikanlı geldi. Oda orada yumurta satıyormuş, 'selfie çekilebilir miyiz?' dedi. Çekiliriz dedim. Tam selfie çekilirken ki selfie çekildiğiniz için herhangi bir savunmanız yok. Birden sol gözüme diğer elinde yumurta varmış, güçlü bir şekilde birkaç kez yüzüme yumurta ile vurdu. Gözümün içerisinde bir yırtılma var. 
Doktorlar tedavisini hemen başlattılar. Ama sonradan öğreniyoruz ki bir saat önceden benimle ilgili bir video yayınlamış, bir şeyler içiyor, ne içtiğini de bilmiyoruz. Adli ve emniyet makamları bakacaktır. Neden saldırdığını bilmiyoruz, selfie çekilelim diye geldi, böyle oldu" dedi.

Doktorların kendisine hastanede yatış verdiğini ifade eden Gürkan, uzun süre önce planlanan yeni nikah salonu açılışının ardından hastaneye dönerek tedavisinin sürdürüleceğini söyledi. Gözaltına alınan Görkem Huslu'nun ise bir süre önce Edirne Belediyesi'nde çalıştığı ve disiplinsiz davranışları nedeniyle işten çıkarıldığı, annesinin de Edirne Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Güler Soyaslan, olduğu belirtildi.

SALDIRI ANI CEP TELEFONUNDA

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın saldırıya uğradığı an, çevredekiler tarafından cep telefonuyla görüntülendi. Görüntülerde, selfie çekmek için Gürkan'ın yanına gelen Görkem Huslu'nun bir elinde cep telefonu varken, diğer elindeki yumurtayla Gürkan'ın yüzüne vurduğu görüldü. Ayrıca Huslu'nun, Gürkan'ın pazar yerini ziyareti öncesinde Facebook'taki sayfasında sigara içerken 10 saniye video paylaştığı ve altına da Recep Gürkan'ı etiketlediği belirlendi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

'SALDIRI PLANLI'

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, hastaneden ayrıldıktan sonra, belediye tarafından restore edilerek Kültür Merkezi ve Nikah Salonu olarak kullanılacak binanın aşılına katıldı. Açılışta, sol gözü bandajlı halde konuşan Gürkan, saldırının planlı olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

"Bugün bize yapılan saldırı rastgele bir saldırı değil. Önceden planlanmış bir saldırı. Tabii ki emniyet güçlerimiz hakimlerimiz, savcılarımız bunun arkasındakiler kimdir çıkaracaklar ortaya. Buna şükür diyoruz. Ama bütün Edirneliler şunu bilsin, Recep Gürkan’ın bir gözünü almakla Edirne’ye hizmetten kimse alı koyamaz. Recep Gürkan’ın canını almakla hizmet yapmasını kimse engelleyemeyecek. 

Biz Edirne’ye aşk ile bağlıyız. En büyük aşkımız Edirne. Bu hizmet yarışımız herkese rağmen tüm çetelere rağmen, O kalleş FETÖ’cülere rağmen herkese rağmen devam edecek. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Bilenler, bilir ben çoğu zaman korumasız gezerim. Çoğu zaman tek başıma gezerim. Yine aynı şekilde yaşamaya devam edeceğim. 

Çünkü biliyorum kendisine hizmeti aşk bildiğim Edirneliler zaten beni koruyorlar. Bu şekilde yaşamaya devam edeceğim. Beni hiç kimse korkutamayacak. Bir gözümüzü kör ötseler diğer kolumuz olacak. Bir kolumuzu koparsalar diğer kolumuz olacak. Kalbimizi sökerlerse benim yerime görevi devralacak yüzlerce binlerce arkadaşım var. Ama Edirne’ye hizmetten kimse bizi alı koyamayacak. Herkese her şeye rağmen bu hizmete devam edeceğiz."

TUNCİNAR ÇİFTİNİN NİKAHI KIYDI

Konuşmanın ardından Gürkan, restore edilen Edirne Belediyesi Kültür ve Nikah Salonu açılışını yaparak nikah memuru cübbesiyle Murat ve Sevcan Tuncinar’ın nikahını kıydı. Gürkan, nikah sırasında, "Ben şimdi nikah kıyacağım. Çiftimiz balayına gidecek, ben de hastaneye dönüp yatacağım" dedi. Açılışa katılanlar Belediye Başkanı Recep Gürkan’a saldırı nedeniyle geçmiş olsun dileklerini iletti.

KORUMALAR MÜDAHALE ETMİŞ

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a selfie çekme bahanesiyle yaklaşıp yumurtalı- yumruklu saldırıda bulunan Görkem Huslu'ya pazaryerinde bulunan korumaların müdahalye ettiği, görüntülere yansıdı. Çevredekilerin de tepki gösterdiği Görkem Huslu’yu özel güvenlik görevlileri kalabalığın arasından çıkardı. Edirne Emniyet Müdürü Adnan Armağan Erdoğan da pazaryerine iderek olayla ilgili bilgi aldı. 


Doğan Haber Ajansı

Son Güncelleme: 14.05.2017 21:49
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37