banner55

Hürriyet: Unutmayacağız

Hürriyet: Unutmayacağız

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
16 Ağustos 2019 Cuma 11:30
Hürriyet: Unutmayacağız

 


İzmit Belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet 17 Ağustos Marmara Depremi'nin 20. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, "Büyük acılara yol açan 17 Ağustos Marmara Depremini hiçbir zaman unutmayacağız” dedi.

Hürriyet, "Ülkemizi derin acılara boğan,  hepimizde derin yaralar bırakan, annemizi, babamızı, kardeşimizi, komşumuzu kaybettiğimiz Marmara depreminin üzerinden 20 yıl geçti. Böylesi felaketlerin bir daha yaşanmaması hepimizin ortak temennisidir.

Aklımızdan hiçbir zaman çıkaramayacağımız bu büyük depremi her sene anarken, sadece gözyaşı dökmemeli hatalardan da ders çıkarmalıyız. Bizler ülkemizin deprem tehlikesi altında olduğunu unutmadan, deprem ve diğer doğal felaketlere karşı almamız gereken tedbirleri sürekli gündemde tutmalı, vatandaşlarımızla ve kurumlarımızla bir bütünlük içerisinde her zaman hazırlıklı olmalıyız. Bir daha böyle acıların yaşanmaması, böyle büyük kayıpların verilmemesi için plansız ve kaçak yapılaşmadan kaçınmalı, deprem yönetmeliğine uygun hareket etmeliyiz. Biz İzmit belediyesi olarak deprem öldürmez, bina öldürür gerçeğiyle hareket ediyor ve bir daha böyle açıların yaşanmaması için gerekli hassasiyeti tüm çalışmalarımızda gösteriyoruz.  

Hepimizin yüreğini yakan o tarihte, 17 Ağustos 1999 depreminde böyle bir felaketin bir daha yaşanmaması temennisiyle, hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, yakınlarını kaybeden vatandaşlarımıza ve milletimize başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

Son Güncelleme: 16.08.2019 11:31
Anahtar Kelimeler:
Hürriyet: Unutmayacağız
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37