banner55

Op.Dr. Burcu Çetinkaya: Kısırlık tedavisinde yeni umut PRP yöntemi

Op.Dr. Burcu Çetinkaya: Kısırlık tedavisinde yeni umut PRP yöntemi

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
10 Haziran 2019 Pazartesi 10:19
Op.Dr. Burcu Çetinkaya: Kısırlık tedavisinde yeni umut PRP yöntemi


Kısırlık ve tüp bebek tedavisinde PRP’nin ameliyatsız çözüm sunduğunu ifade eden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Öğretim Üyesi Op.Dr. Burcu Çetinkaya, bu tedavi ile olumlu sonuçların alındığını söyledi. 

Kısırlık tedavisinde yeni umudun PRP olduğunu söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Öğretim Üyesi Op.Dr. Burcu Çetinkaya, PRP, son yıllarda geniş bir tıbbi hastalık yelpazesi için ameliyatsız çözüm sunan bir tedavi seçeneği olarak kullanılmaya başlandığını açıkladı.

BAŞARI ORANINI ARTIRIYOR

Mevcut tedavilere rağmen istenen tüp bebek başarısı sağlanamayan hastalarda PRP destek uygulama olarak kullanıldığını ve hastalarında kullandığını belirten Öğretim Üyesi Op.Dr. Çetinkaya, “PRP tedavisi sadece tüp bebekte, rahim zarını uygun hale getirmek için kullanılmamaktadır. Kötü yumurtalık rezervi olan, serum AMH ve FSH düzeyi bozulmuş bir yıldan fazla adet görmeyen menapozdaki hastalara uygulanmasıyla, sağlıklı yumurta oluşturarak da tüp bebek başarısını arttırmaktadır. 

Çok sayıda başarısız tüp bebek denemesi gerçekleştirmiş veya erken menopoz teşhisi konup kısıtlı sayıda yumurta gelişimi gözlenen hastalar, PRP uygulamasına karşı büyük umutlar beslemektedir. Ancak bu konuda yeterli bilimsel verinin mevcut olmadığı yeni tıbbi çalışmalara ihtiyaç olduğu göz önünde bulundurulmalıdır” dedi.

Son Güncelleme: 10.06.2019 16:02
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37