banner55

Aras: İktidar kaşıkla verip, kepçe ile geri alıyor

Aras: İktidar kaşıkla verip, kepçe ile geri alıyor

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
08 Eylül 2019 Pazar 10:59
 Aras: İktidar kaşıkla verip, kepçe ile geri alıyor

Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Başkanı Mehmet Aras gündeme dair açıklamalarda bulundu, rozet taktı, vatandaşları gezdi. 

Partisinin il binasında basına konuşan Aras yeni sezon ile ilgili şunları söyledi:

2019-2020 eğitim ve öğretim yılı öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı olsun. İnşallah fikri ve vicdanı hür nesiller yetişmesine vesile olur.

Adli yıl açılışının yargı camiası ve Türk milletine hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Dilerim ki hayırlı kararlara ve adaletin tesisine şahit oluruz.

Balık sezonu açıldı. Balıkçılarımıza rast gelsin diyorum.

İKTİDAR KAŞIKLA VERİP
KEPÇE İLE GERİ ALIYOR

Son zamlar halkımızın belini bükmüştür. Pek çok aile çocuklarının okul masraflarını karşılamaya zorlanmaktadır. İktidar kaşıkla verdiğini kepçe ile geri almakta millet inim inim inlemektedir. Bu böyle gitmez. Millet en kısa sürede bu gidişe dur diyecektir.

BU KAVGA MİLLETİN 
MİDESİNİ BULANDIRIYOR

Milletin asıl gündemi geçim sıkıntısı iken; ulusal basının gündemi ise su almaya başlayan geminin dümenini kimin tutacağı oluştur. 
İktidar gemisinin batmasından sorumlu olan kişilerin kendi arasındaki kavgaya medyanın ilgisi büyük olsa da, aslında bu kavga milletimizin midesini bulandırıyor. Ucuz kabadayılar gibi birbirini tehdit edenlerin bu millete vereceği hiçbir şey yoktur. 
Devri iktidarlarından birbirlerinin her yanlışına göz yumanlar, bölüşecek bir şey kalmayınca ancak birbirlerini tehdit eder olmuşlardır. Bunun adı kirli siyasettir. 

16 yılda elbirliği ile ülkenin ekonomisini batırdınız. Bunda hepinizin payı büyük. Asıl gerçek budur. Tencere dibi kara, senin ki benden kara.”

KANDIRA’YA YENİ BAŞKAN

İl Başkanı Aras siyasi konuşmasından sonra, Kandıra ilçesine atanan ilçe başkanı, Levent Gödek’ e yetki belgesini vererek, parti rozeti taktı.

Yeni ilçe başkanı Levent Gödek 1992 Kandıra doğumlu. Kefken ilçesinde ikamet eden Gödek, Kocaeli Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümü mezunu ve balık ticareti ile uğraşıyor.

DARICA’YA PLAKET

Aras çalışmalarındaki başarılardan ötürü Darıca ilçe Başkanı Dursun Koçal’ı plaket ile ödüllendirdi.
Basın toplantısı bittikten sonra toplantıda hazır bulunan teşkilat mensuplarına seslenen Aras;
“Yaz tatili geride kaldı, artık sahaya inip Kocaeli halkına, partimizi anlatma zamanı gelmiştir. Şimdi hemen bugün hep birlikte Kocaeli sokaklarına inerek halkımıza partimizi anlatacağız” dedi.

VATANDAŞLARI PARTİSİNE 
ÇALIŞMAYA DAVET ETTİ

Parti binasında yapılan toplantı sonrası yanındaki partililer ile Kocaeli sokaklarına inen Mehmet Aras iki bin dükkanı ziyaret etti, on binlerce Kocaelili ile tokalaştı.

Aras’ın halkla kucaklaşması renkli görüntülere sahip oldu. Kendisini tanıyanların kendisi ile sık sık fotoğraf çektirdiği aras, fotoğraf çekinmeyi talep eden vatandaşları partisinde çalışmaya davet etti.

PR. İBRAHİM SARAÇOĞLU’NU PARTİSİNE DAVET ETTİ

Program kapsamında ziyaretlerine devam eden Mehmet Aras, Kocaeli’deki işletmesinde bulunan İbrahim Saraçoğlu ile karşılaştı. Saraçoğlu’nun partisine yönelik sorularını cevaplayan Aras, Saraçoğlu’nu partisinin il binasına davet etti. Aras, “Saraçoğlu hocam kişilerin, milli görüş toplumun doktorudur” dedi. 

REFAH PARTİSİ PARADAN DAHA 
DEĞERLİ ŞEYLER VAAT EDİYOR

Program kapsamında kıraathane ve kafeleri tek tek ziyaret edip konuşma yapan Aras ile gençler arasında manidar diyaloglar yaşandı. Gördüğü gençleri partisine davet eden Aras’a, “Partinize üye olursak bize para verir misiniz?” diye soran gence Aras şu cevabı verdi:

Yeniden Refah Partisi sizlere paradan daha değerli şeyler vaat ediyor. Fikrinize değer verilen bir ülke, onurunuz ile geçiminizi sağlayabileceğiniz bir iş, mutlu bir toplum vaat ediyor.
 
İki diploması olan bir mühendis gencimiz geçen gün bana gelip, bir fabrikaya üretim bölümüne işçi olarak kendisini işe yerleştirmemi istedi. Gerçekten gençliğimiz hali bu kadar kötüdür.

Saatler süren program boyunca yorgun düşen partilileri il binasında toplayan Aras, partilere kendisini aldığı peynir, zeytin ve domateslerden ikram etti.

Son Güncelleme: 08.09.2019 11:07
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37