banner55

Av. Memiş: Esnafına sahip çık Gebze

Deva Partisi Gebze İlçe Başkanı Av. Kemal Memiş, pandemi döneminde “Alışverişini Yerel Esnaftan Yap Gebze!” çağrısında bulundu.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
10 Aralık 2020 Perşembe 12:32
Av. Memiş: Esnafına sahip çık Gebze

Deva Partisi Gebze İlçe Başkanı Av. Kemal Memiş, pandemi döneminde “Alışverişini Yerel Esnaftan Yap Gebze!” çağrısında bulundu.

Memiş, başta salgın hastalık olmak üzere, yaşanılan ekonomik krizden, geçmiş dönemlerde olduğu gibi bugün de milletçe el ele vererek aşacaklarını söyledi.

Memiş yaptığı açıklamada, “Yaşadığımız süreçte başta eğitim kurumları, okul servisleri, halk otobüsleri, restaurantlar, kafeler kahvehaneler, halı sahalar ve sosyal tesisler olmak üzere karantina kapsamında kapalılar. Başta işverenleri ve çalışanları olmak üzere en çok etkilenen insanlarımız bu meslek kolundaki insanlarımızdır. Devletimiz bu süreçte zorluk yaşayan esnaflarımıza yardımcı olmak zorunda. Biz Gebze genelinde başlattığımız bu sosyal kampanya ile bir nebze olsun esnafımızın yanında olmayı amaçlıyoruz. Bu kampanya ile yerel esnaflarımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Bu zor zamanları ancak birlik olursak aşabiliriz” dedi.

Günlük hayatta faaliyetlerine devam eden esnaf içinde, başta vergiler, elektrik, su, doğalgaz giderleri, kiralar ve ortak maliyetler olmak üzere birçok gider kalemi içinde ayakta kalmaya, istihdamı da devam ettirmeye çalıştıklarını belirten Deva Partisi Gebze İlçe Başkanı Av. Kemal Memiş, “Bu anlamda mümkün olduğu kadar Gebze halkının yerel esnaftan alışveriş yapması büyük önem arz etmektedir. Başta İnternet ortamında olmak üzere sanal ortamda yapılan alışverişlerin yerel Gebze ekonomisine katkısı bulunmamaktadır. Bu kapsamda Deva Partisi olarak ‘Pandemi Sürecinde Yerel Esnafına Sahip Çık Gebze’ sloganı ile bu konuya dikkat çekmeye çalışmaktayız. Tüm Gebze Halkını da bu konuya duyarlı olmaya çağırıyoruz. Bir ve beraber olduğumuz sürece aşamayacağımız zorluk yoktur” diye konuştu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37