banner55

Çakır: Bağımsız adaylık devletin verdiği yasal haktır

Çakır: Bağımsız adaylık devletin verdiği yasal haktır

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
04 Şubat 2019 Pazartesi 23:04
 Çakır: Bağımsız adaylık devletin verdiği yasal haktır


Seçim
çalışmalarını yüksek tempoda sürdüren Bağımsız Gebze Belediye Başkan adayı Serap Çakır, bağımsız adaylık konusunda gazetemize önemli açıklamalarda bulundu.

GÜCÜMÜZÜ VATANDAŞTAN ALACAĞIZ

Çakır, sahaya indikten sonra yüzlerce Gebzeli ile sohbet imkanı bulduğunun altını çizerek, "Gerek esnaf ziyaretimiz, gerek yaptığımız STK ziyaretleri ve vatandaş buluşmaları, gerekse de çalışma ofislerimizde bizi ziyaret eden vatandaşlarımız, Gebze’nin sorunlarını çözeceğimize ve Gebze’yi güzelleştireceğimize yürekten inandıklarını, ancak bağımsız adaylığın sorun olacağını dile getiriyorlar" dedi. 

Bu konuda vatandaşların kasıtlı olarak yanlış bilgilendirdiğine dikkat çeken Çakır, bu konuda şunları söyledi; "Ben seçimlere bağımsız belediye başkan adayı olarak giriyorum. Ancak 31 Mart’da Gebze Belediye Başkanı seçildiğimde, mevcut belediye başkanları ile aynı haklara ve aynı yönetim yetkisine sahip olacağım. 

Bağımsız aday olmak demek, Hükümet’ten, Devlet’den de bağımsız olmaz demek değil. Aksine bağımsız aday gücünü daha çok kendisine destek olan vatandaşlardan aldığı için hizmet alma ve seçildiği kente hizmet etme noktasında daha güçlü olacaktır. Belediye bütçemiz mevcut şekliyle onaylanacağı gibi eksik olan kısmın tamamlanması için daha güçlü olacağız" dedi.

KAYNAKLARIMIZI GEBZE İÇİN KULLANACAĞIZ

Bağımsız belediye başkanı olmanın avantajlarından söz eden Çakır, "Bizim derdimiz Gebze, yola çıkma sebebimizde Gebze’ye hizmet etmek. Bu noktada bağımsız belediye başkanının yetki ve gücünün daha zayıf olacağı yönündeki bakış açısı bilgi eksikliğidir.
 
Bu durumu kasıtlı olarak da yaygınlaştırmak isteyenler de var. Gördüğümüz destek ve ilgi birilerini rahatsız etmekte ve bunun içinde bağımsız adaylık üzerinden algı yaratmaya çalışıyorlar. Ancak, şu net olarak bilinsin ki, bağımsız aday olarak belediyeyi kazanmamız durumunda, Gebze’nin kaynaklarını daha rahat bir şekilde Gebze için kullanacağız. 

Gebze, ülkeye sunduğu katma değerin hakkını alacak ve bu kaynaklar tamamen Gebze’nin gelişmesi için kullanılacak. Bağımsız belediye başkanı olmak, hizmet noktasında eksik kalmak değil aksine daha güçlü olmaktır. Evet kabul ediyorum bağımsız aday olarak seçim kazanmak zor ama kazanıldığı zaman da büyük bir şanstır. Biz Gebze ile birlikte bu şansı yakalayacağız. Kimsenin bundan şüphesi olmasın" dedi.

Son Güncelleme: 04.02.2019 23:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37