banner55

Genç Saadet'te görev değişimi

Saadet Partisi Kocaeli Gençlik Kolları başkanlığını üstelenen Latif Gökhan Durtaş, 3 yıldır yürütmekte olduğu görevini Furkan Dursun Taş’a devretti.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
22 Ocak 2020 Çarşamba 13:10
Genç Saadet'te görev değişimi

Saadet Partisi Kocaeli Gençlik Kolları başkanlığını üstelenen Latif Gökhan Durtaş, 3 yıldır yürütmekte olduğu görevini Furkan Dursun Taş’a devretti.

Geçtiğimiz hafta Genel Merkez Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Talha Aktulum’un katılımı ile İl Yönetimi ve İlçe Gençlik Kolları ile yapılan istişareler neticesinde Saadet Partisi Kocaeli Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Furkan Dursun Taş, Cumartesi günü Ankara’ya davet edilerek, Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdulkadir Karaduman ile görüşme gerçekleştirdi. 

Dün düzenlenen olağanüstü toplantıda ise İl Teşkilat Başkanı Halil Kayın ve bir önceki dönem Gençlik Kolları Başkanı Latif Gökhan Durtaş’ın katılımı ile görev teslimi gerçekleştirilmiş oldu.

Toplantıda konuşan İl Teşkilat Başkanı Halil Kayın, Gençlik heyecanın yüksek olduğu, dostluğun ve kardeşliğin daha sıcak olduğu bir dönemdir. Böyle bir dönemde Saadet Partisi’nin Gençlik Kolları’nda görev almanın ve yaşanabilir Kocaeli adına çalışma yapmanın önemli olduğunu ifade etti.
 
Kayın aynı zamanda kendisinin de 15 yıl önce Kocaeli Gençlik Kolları Başkanı olduğunu ve bu zamanların iyi bir şekilde değerlendirilmesi gerektiği yönünde tavsiyelerde bulundu.

Bir önceki dönem Gençlik Kolları Başkanı Latif Gökhan Durtaş ise, “Biz yaklaşık 3 yıldır Kocaeli’mizde iyiliğin ve güzelliğin yayılması için mücadele ettik. Bu bir bayrak yarışıdır ve ben inanıyorum ki bundan sonraki süreçte Furkan başkanımız bu bayrağı daha üstlere taşıyacak mücadeleyi verecektir” ifadelerine yer verdi.

TAŞ: SİYASETİN HAKKIN VE ADALETİN TESİSİ 
İÇİN ETKİLİ ARAÇ OLDUĞUNUN BİLİNCİNDEYİZ

Yeni başkan Furkan Dursun Taş ise, “Ben öncelikle İl Teşkilat Başkanım Halil Kayın ve görevi teslim aldığım Latif Gökhan Durtaş başkanıma teşekkür ediyorum. Rabbim kendilerinden, yapmış oldukları çalışmalardan razı olsun inşallah. Bizler de yönetimimiz ile birlikte elimizden geldiği kadar şehrimizin daha yaşanabilir bir hale gelmesi ve gençliğimizin sorunlarının çözümünde daha aktif rol almanın mücadelesini vereceğiz” dedi.

FURKAN DURSUN TAŞ KİMDİR ? 

1994 Erzincan doğumlu olan Furkan Dursun Taş, ilkokulu Başiskele'de,  ortaokulu İzmit Atatürk İlköğretim Okulu’nda, lise öğrenimini Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi'nde tamamladıktan sonra Okan Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği'nden mezun olarak aile şirketinde yöneticilik yapmakta. 
Anadolu Gençlik Derneği üniversite komisyonunda birim başkanlığı yapan Taş daha sonra sırasıyla Başiskele Gençlik Kolları Başkanlığı, İl Gençlik Kolları Teşkilat Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37