banner55

SP Gebze'ye bir bayan aday daha

SP Gebze'ye bir bayan aday daha

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
05 Ocak 2019 Cumartesi 16:57
 SP Gebze'ye bir bayan aday daha


Saadet Partisi’ne
, 2019 mahalli idareler seçimi aday adaylığı sürecinin başlamasıyla birlikte meclis üyeliği için bir başvuruda Eğitimci Mehtap Ekşi tarafından yapıldı.

Meclis üyeliği  aday adaylığı için başvuru dosyasını Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz’a teslim eden Mehtap Ekşi, "Gebze ilçemizde genç nüfus Türkiye ortalamasının üstünde. Belediyecilik sadece imar, trafik ve çevre düzenlemesi değildir. 

Milli ve manevi değerleri gözeterek gençliğin ihtiyaçlarına göre bir yerel yönetim anlayışı oraya koymak gerekir. Gençliğe önem vermeliyiz. Bu düşünceler neticesinde meclis üyeliği başvurumu yapıyorum" dedi.

KORKMAZ: NESLİ İHYA ETMEYİ İHMAL ETMEMELİYİZ

Mehtap Ekşi’nin başvurusunu alan İlçe Başkanı Necati Korkmaz, başvurusundan dolayı teşekkür edip hayırlı olsun dileklerinde bulundu. 

Korkmaz, "31 Mart 2019 Mahalli idareler seçimi için Gebze İlçe teşkilatımıza kadın aday adayı ilgisi her geçen gün artıyor. Kardeşimizin ifade ettiği gibi Gebze olarak genç bir nüfusa sahibiz. Gebzemiz hali hazırda yaklaşık 75 bini aşkın 18-29 yaş arası gençliğe sahip olup, nüfusun yaklaşık yüzde 30’una tekabül eden bir genç nüfusa sahiptir. 

Bir kenti imar ederken nesli ihya etmeyi ihmal etmemeliyiz. İnşallah, meclis üyesi adaylarımızı oluştururken gençliğe önem veren onların temsilcisi olacak adaylarımızla birlikte bir liste oluşturacağız" dedi.

MEHTAP EKŞİ KİMDİR?

1983 Gebze doğumlu aslen Ardahanlıdır. Orta öğrenimini Gebze İman Hatip ve Kartal Anadolu İman Hatip Lisesi’nde tamamladı. Üniversite eğitimini Kıbrıs Yakındoğu İlahiyat Fakültesi’nde tamamlamıştır. 

Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu ve Kıbrıs ESKAD Gençlik Merkezi’nde öğretmenlik yapmış olup halen Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası ilişkiler bölümüne devam etmektedir.
Son Güncelleme: 06.01.2019 22:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37