banner55

Şanlıurfa, Adıyaman'ın yaralarını sarıyor

26 Şubat 2023 Pazar 11:00
Şanlıurfa, Adıyaman'ın yaralarını sarıyor

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde yıkımlara ve can kayıplarına neden olan depremlerin yaraları sarılmaya devam ediliyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi de depremden en fazla etkilenen illerden Adıyaman’da depremin yaralarını sarmak için var gücüyle çalışıyor.ŞANLIURFA (İGFA) - Şanlıurfa’da depremin ardından arama kurtarma çalışmalarının tamamlanmasının ardından Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatları doğrultusunda Adıyaman’a giden Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri belediyeye ait iş makinalarıyla bir yandan yüksek kesimlerdeki köy yollarını kardan arındırırken diğer yandan yardımların kolay ulaşmasını temin ediyor.

Adıyaman’da belirlenen alanlara depremzedeler için konteyner kentler ve çadır kentler kurulmaya devam ediliyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ekipleri de kendi ekip ve ekipmanlarıyla yetkililer tarafından konteyner kent alanı olarak belirlenen alanların saha zeminlerini hazır hale getiriliyor.

Adıyaman’ın Çelikhan ilçesindeki konteyner kent alanında zemin düzeltme ve eşitleme ve yerleşim yerine uygun hale getirme çalışmalarını gerçekleştiren Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri bölgedeki çalışmalarını titizlikle sürdürerek vatandaşlar için konteyner kentlerin bir an önce belirlenen alana yerleştirilebilmesi için var gücüyle çalışıyor.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37