banner55

Elazığ terminaline kavuşuyor

15 Haziran 2022 Çarşamba 13:46
Elazığ terminaline kavuşuyor

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın önemli projeleri arasında yer alan ve tamamlandıktan sonra şehrin çehresini değiştirecek yeni Şehirler Arası Otobüs Terminali inşaatında, çalışmalar hızla ilerliyor.ELAZIĞ (İGFA) - Güney Çevre Yolu üzerinde yaklaşık 15 bin metrekare alanda yapılan büyük projede cephe ve ıslak zemin çalışmalarının ardından çatı yapımına geçildi. Kaba inşaat çalışmalarının yüzde 55’inin tamamlandığı projede bir yandan ince işler yapılırken bir yandan da çevre düzenleme ve peyzaj işlemleri gerçekleştiriliyor. Elazığlıların yıllardır ihtiyaç duyduğu Şehirler Arası Otobüs Terminali inşaatının hızlı bir şekilde ilerlediğini aktaran Başkan Şerifoğulları, yeni binanın bu yılın sonunda hizmete sunulacağını kaydetti.

Donanımlı bir yapıda inşa edilen yeni terminal binasının, sadece ulaşım alanında değil turizm noktasında da şehre katkı sağlayacağını aktaran Başkan Şerifoğulları, modern mimarinin bütün yönleriyle kendisini göstereceği yeni binanın, Elazığ’a ve Elazığlılara yakışır bir çalışma olacağını söyledi.

“YOLCU KAPASİTESİ ARTACAK”

Elazığ’ın tarihi yapısı, turistik alanları ve kültürel zenginlikleriyle her geçen gün büyüme kaydettiğini aktaran Başkan Şerifoğulları, modern bir terminalde bulunması gereken bütün özellikleri taşıyacak yeni binanın hizmete girmesiyle birlikte hem ticari hayatta canlılığa hem de yolcu kapasitesi açısından bir artışa katkı sunacağını kaydetti.

BİNA BÜNYESİNDE NELER VAR?

8.226 metrekare kapalı, 6.556 metrekare yarı açık alana sahip olacak yeni terminal binası bünyesinde; 42 adet bilet gişesi, 18 adet dükkân, 2 adet restoran-kafe, büfe, mescitler, 49 adet peron, şoför dinlenme odaları ve çocuk oyun alanları yer alacak.

Anahtar Kelimeler:
Türkiye Sigorta
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37