banner55

Mimarlar Odası'nda 'millet bahçesi' istifası

02 Ekim 2021 Cumartesi 09:49
Mimarlar Odası'nda 'millet bahçesi' istifası

Mimarlar Odası Kayseri Şube Başkanı Halil Çevik, şehrin en ideal yerlerinden birine yapılacak olan yeşil alana Ankara Şubesi'nin 'millet bahçesi' olması nedeniyle karşı çıkması üzerine görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)

Mimarlar Odası'nın Kayseri Şubesi'nin kuruluşundan itibaren mimarların savunduğu yarışmalara, kamusal alanların projelendirilmesinde en doğruyu en nitelikli projelerin elde edilmesi yöntemine sırf adı  ‘millet bahçesi’ olması sebebiyle Ankara Şubesi'nin karşı çıktığını dile getiren Mimarlar Odası Kayseri Şube Başkanı Halil Çevik, "Bu yarışmaların hepsi Mimarlar Odası genel merkezimizin bilgisi dahilinde ve Mimarlar Odası yarışmalar yönetmeliğine uygun olarak çıkılmış ve sonuçlandırılmıştır.

O zaman bu yarışmalara katılmak isteyen üyelerine üye tanıtım belgesi vermeyerek genel merkezimizin kararını hiçe sayan bu şubemiz şimdi ise basın ödülleri adı altında terör örgütünü savunan bir kanalın çalışanına gazetecilik ödülü vermektedir.

Şimdi daha iyi anlaşılıyor ki bu iki tavırda da bu şubemizin hassasiyetlerinde ne “mimarlık” ne de “ülkemizin geleceği” vardır. Meslek örgütü bilincine uymayan bu başına buyrukluğa genel merkezimizin de gereken tepkiyi gösterip gereğini yapmadığından bugünden itibaren Mimarlar Odası Kayseri Şube Başkanlığını bırakıyorum.

Bu istifa;  Yaklaşık 75 bin üyesi için hiçbir karşılık beklemeden fedakarca odamız için mücadele eden tüm şubelerin yönetim kurulu üyelerinin emeklerine yapılan bu  vurdumduymazlığa tepki olarak bilinmelidir" açıklamasını yaptı.

              

Son Güncelleme: 02.10.2021 10:53
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37