banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner48
24 Eylül 2018 Pazartesi

Turşu bidonlarından eroin çıktı

Karaosmanoğlu, Gebze Özel Pelikan Ortaokulu'nu ziyaret etti

Karaosmanoğlu, Gebze Özel Pelikan Ortaokulu'nu ziyaret etti

05 Ekim 2017 Perşembe 13:35
Karaosmanoğlu, Gebze Özel Pelikan Ortaokulu'nu ziyaret etti
Başkan Karaosmanoğlu, Gebze Özel Pelikan Ortaokulu'nu ziyaret etti. Öğrencilerle öğlen yemeği yiyen Karaosmanoğlu, geleceğin aydınlık beyinleriyle yakından ilgilendi, bol bol sohbet etti.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Sultan Orhan Mahallesi’nde yer alan Özel Pelikan Ortaokulu’nu ziyaret etti. 2015 yılında hizmete giren ve 120 öğrencisiyle hizmet veren okulda incelemeler yapan Karaosmanoğlu, öğlen yemeğinde geleceğin aydınlık beyinlerinin masasına konuk oldu. 

Okul kurucusu Gülay Körükmez, Müdür Sibel Demir Akmusluk ve velilerin hazır bulunduğu ziyaret sonrası açıklama yapan Başkan Karaosmanoğlu, "Rabbim her dâhim çocuklarımıza zihin açıklığı versin. Yavrularımızın hizmetinde olmak çok güzel" dedi.

"EĞİTİM-ÖĞRETİM HAYATI ÇOK ÇALIŞMAYI GEREKTİRECEKTİR"
Fırsat buldukça okulları ziyaret ederek öğrencilerle buluşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, başarının tesadüf olmadığını ifade etti. Başarının emek ve alın teri istediğini söyleyen Karaosmanoğlu, "Gençlerimiz gelecekteki Türkiye’nin sahipleridir. Bundan dolayıdır ki sorumlulukları da büyüktür. Eğitim-öğretim hayatı çok çalışmayı gerektirecektir. Ancak hayattan da kopmamalıdırlar. Sosyal yaşamı, doğayı, oyunlar oynamayı da ihmal etmemeliler" diye konuştu.

"TÜM ÇOCUKLARI KENDİ ÖĞRENCİLERİM GİBİ GÖRÜYORUM"
Bugün bilgiyi öğrenme aşamasında olduklarını da öğrencilere sohbetinde ifade eden Karaosmanoğlu, "Yarın ise öğrendiklerinizi hayatınıza tatbik edeceksiniz. Bu yüzden bugün alacağınız eğitim sizler için çok kıymetli" sözleriyle önemli hatırlatmalarda bulundu. Okuldaki öğrenci ve öğretmenlerle masa tenisi oynamayı da ihmal etmeyen Karaosmanoğlu, ülke olarak çağın gerisinde kalmamalıyız hatırlatması da yaptı. 

Karaosmanoğlu, veli ve öğretmenlerle olan sohbetinde de “Büyükşehir Belediye Başkanı olmanın yanında asli mesleğimin öğretmenlik olduğunu hatırlatmak istiyorum. Bu nedenle bu kentin tüm çocuklarını kendi öğrencilerim gibi görüyorum. Bu yüzden eğitime büyük önem veriyorum. Ücretsiz spor okullarımız, Bilgi Evlerimiz, Kocaeli Bilim Merkezimiz, Kılavuz Gençlik projemiz, Akademi Lise ve Akademi Üniversite programlarımız, Diriliş Kamplarımız çocuklarımızın ve gençlerimizin hizmetindedir” şeklinde konuştu.

"ÇOK ÇALIŞIP ÜLKEMİZE FAYDALI İNSANLAR OLACAĞIZ"
Öğrencilerden geleceğe güvenle bakmalarını da isteyen Karaosmanoğlu, "Okuyun, çalışın, kendinize güvenin. Dünyayla bağlantınızı koparmayın. Unutmayın, en büyük savaş cahillikle yapılan savaştır. Ben hepinize inanıyorum. Sizlerin gözlerindeki ışıltı bizlere gelecekten güzel haberler veriyor" dedi. 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile sohbet eden öğrenciler de, "İbrahim amca, bizim için yaptıklarını asla boşa çıkarmayacağız. Çok çalışıp ülkemize faydalı insanlar olacağız. Ülkemiz için üreteceğiz, ülkemize kazandıracağız" demesi üzerine Karaosmanoğlu da "İşte gözlerinizden aldığım bu mana benim hayat iksirim, yaşam enerjimdir" diyerek duygularını ifade etti. 

Ziyaret okulun idareci, öğretmen ve velileriyle yapılan fikir alışverişinin ardından sona erdi. Birliktelikte Gebze Belediye Başkanı Adna Köşker de yer aldı. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
YÜKSEL ERCAN'I GEBZE Belediye Başkanı olarak Görmek istermisiniz.?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV