banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
20 Şubat 2019 Çarşamba

CHP Gebze meclis üyesi adayları belli oldu

Çayırova'da yöresel kültürler buluştu

Çayırova'da yöresel kültürler buluştu

09 Nisan 2018 Pazartesi 20:33
Çayırova'da yöresel kültürler buluştu


Çayırova Belediyesi’nin ilçede bulunan il dernekleri iş birliği ile gerçekleştirdiği 2. Hamsi ve Yöresel Kültürler Festivali sona erdi. Festivalde vatandaşlara ikram edilen 1 ton hamsi kısa sürede tükendi. 

31 Mart Cumartesi günü Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın katılımıyla açılışı yapılan ve 11 gün boyunca birbirinden değerli sanatçıların sahne aldığı 2. Hamsi ve Yöresel Kültürler Buluşması Festivali son gününde de büyük ilgi gördü.

FESTİVALE İLGİ BÜYÜK OLDU

Artvin, Trabzon, Ordu, Bayburt, Afyon, Kırşehir, Erzurum, Sinop, Gümüşhane, Kastamonu, Kars ve Giresun illerinin yöresel tatlarının ve kültürleri tanıtıldığı festival alanını sık sık ziyaret ederek vatandaşlar ile bir araya gelen Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, festivalin kapanışında yine vatandaşlarla beraber oldu. 

Vatandaşlarla samimi sohbetler yapan Başkan Demirci’ye AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan ve AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Ali Osman Gür eşlik etti. Ulusal sanatçıların yanı sıra yöresel sanatçılarında sahne aldığı bu tür programların her yıl yapılmasını isteyen vatandaşlar 2. Hamsi ve Yöresel Kültürler Buluşması Festivalini düzenledikleri için Başkan Demirciye teşekkür ettiler. 

DEMİRCİ: KENT MEYDANI TAMAMLANDIĞINDA BİRÇOK 
SOSYAL VE KÜLTÜREL PROJELERE İMZA ATACAĞIZ

Festival alanını dolduran Çayırova halkına hitap eden Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, 2. Hamsi ve Yöresel Kültürler Buluşmasının her yıl geleneksel hale getirilerek gerçekleştirileceğinin müjdesini verdi. İlçedeki tüm il dernekleriyle festival programlarına devam edeceklerini açıklayan Demirci, Çayırova’nın sosyal ve kültürel açıdan daha da güçleneceğini söyledi. 

Festival ve çeşitli sosyal, kültürel etkinlikleri yapılacak olan Kent Meydanında gerçekleştirmeyi arzu ettiklerini ve bu çerçevede Kent Meydanı projesi için çalışmalara başladıklarını aktaran Demirci, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte meydan projesinin startını vereceklerini de belirtti. Projenin tamamlanması ile birlikte Çayırova’da sosyal ve kültürel alanda büyük bir atak olacağınında altını çizen Demirci, yapımı tamamlanmak üzere olan iki Kültür Merkezinde yine sosyal ve kültürel alanlara ağırlık verdiklerini söyledi.

Festival boyunca özveriyle çalışan Artvin Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ayhan Yılmaz’a, Sinop Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muammer Aydın’a, Ordu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ramazan Demir’e, Kastamonu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Erdal Önemli’ye, Trabzon Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Burhan Beşiroğlu’na, Kırşehir Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Başkanı Fatih Soylu’ya, Giresun Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Aydın Turan’a, Gümüşhane Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Aydın Gürol’a, Kars Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Atilla Kızılboğa’ya, Erzurum Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Akyol’a, Afyon Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Ünal’a ve Bayburt Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Aktürk’e teşekkürlerini ileten ve dernek yönetimlerini tebrik eden Demirci, daha güzel mekanlarda daha coşkulu ve tüm dernekleri kapsayacak bir çalışmaya imza atacaklarını da sözlerine ekledi. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV