banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
24 Ekim 2019 Perşembe

Halk otobüslerine paralı binişler kaldırılıyor

Kanalizasyonu olmayan köylere atık su bedeli

Kanalizasyonu olmayan köylere atık su bedeli

08 Ekim 2019 Salı 10:20
 Kanalizasyonu olmayan köylere atık su bedeli

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Kocaeli’de kanalizasyon olmayan köylerdeki su faturalarına atık su bedeli eklenmesine isyan etti.
Tarhan, "Bu yanlıştan dönülmezse, avukat tutup köylülerimizin parasını geri alana kadar bu işin peşini bırakmayacağım” dedi.

Tahsin Tarhan, “Köylümüz zaten ekemez, biçemez hale getirildi. Mahsulü değer görmediği için artık çiftçilik bile yapmıyor.  Bu vatandaşlarımızın çoğunun gelir seviyesi belli. Kanalizasyonu olmayan köylerde insanlara faturanın 4 te biri oranında atık su bedeli adı altında işlem yapılıyor. 200 liralık faturanın 50 lirası atık su bedeli. İyi de bu köylerde kanalizasyon yok ki neyin bedelini alıyorsunuz. Bu durumdaki hanelerin tespit edilip derhal bu yanlıştan vaz geçilmesi gerekmektedir" dedi

YA İADE EDİLİR YA HUKUK YOLUYLA FAİZİYLE ALIRIZ

Tahsin Tarhan, “Her şeyin kabul edilebilir ve makul bir yanı vardır. Bir ayda iki defa doğal gaza gelen zamdan, elektriğe gelen zamma kadar hepsini eleştirebiliriz, tartışabiliriz ancak kanalizasyonu olmayan yerden atık su bedeli alınmasını kabul edemeyiz.

Bütün şehir yasası ile köylünün sırtına bindirilen bu yükten, vatandaşımızı bir an evvel kurtarmalıyız.

Sulama işlemi yapan çiftçiden atık su bedeli alınacaksa tarımın kalkınmasından nasıl bahsedeceğiz

Ya yeni bir düzenleme getirilir, ya da hukuk yoluyla vatandaştan alınan paraları faiziyle geri alıp hak sahiplerine dağıtırız" dedi

VATANDAŞIN AKLIYLA DALGA GEÇİYORLAR

Tahsin Tarhan, “Her ay elektrik faturalarından, doğal gaz faturalarından 'Bakım ücreti' adı altında para kesiliyor. Her ay gelip bakım yapan mı var? Yok. Ama iş para almaya gelince nereden kaynak yaratacağını bilmeyenler vatandaşın aklıyla dalga geçercesine fatura düzenliyor. Sivil toplum örgütleri, sendikalar, tüketici hakları dernekleri, meslek örgütlerinin tamamıyla birlikte bu düzene dur demeliyiz” dedi.


    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV