banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
20 Haziran 2019 Perşembe

Darıca Belediyesi’nde yeni görevlendirmeler

Teklas çalışanları Kadınlar Günü'nü kutladı

Teklas çalışanları Kadınlar Günü'nü kutladı

27 Mart 2019 Çarşamba 10:15
Teklas çalışanları Kadınlar Günü'nü kutladı
Hem üretimde hem ofiste Kadınlar Günü, Teklas’ın 9 tesisinde hep birlikte kutlandı. 

Otomotiv sektörünün soğutma ve ısıtma hatlarında kullanılan akışkan sistemlerinde lider marka Teklas, 5 ayrı ülkede yer alan tüm tesislerinde Kadınlar Günü’nü kutladı. Şiddet mağduru olarak Sığınma Evi’nde kalan kadınlar tarafından Teklas kadın çalışanları için hazırlanan yaka iğneleri ise unutulmaz bir hediye oldu. 

Global otomotiv sektöründe soğutma ve ısıtma hatlarında kullanılan akışkan sistemlerinde bir numaralı oyuncu olmak vizyonuyla çalışmalarını 5 farklı ülkede 9 ayrı tesiste sürdüren Teklas son dönemde sosyal sorumluluk faaliyetleriyle de öne çıkıyor. 

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Gebze Muallimköy’de yer alan yönetim merkezinde hem ofis çalışanları hem de üretim çalışanları bir araya gelerek Kadınlar Günü’nü ‘Üretimde Kadın Olmak’ temasıyla kutladılar. 

Teklas’ın kadın emekçileri, kendi fotoğraflarıyla çekilen ‘Üretimde Kadın Olmak’ filmini hep birlikte izlediler. 

https://www.youtube.com/watch?v=A4XozjEHKmU&t=1s 
Teklas’ın kadın çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte Teklas’ın üst düzey yöneticilerinden Hamide Ünlüer ve üretim çalışanlarından Mediha Çolak konuşma yaptı.

Hamide Ünlüer konuşmasında, “Bildiğiniz gibi Teklas bugün global bir firma. Türkiye’de 157, dünya genelinde ise 1961 kadın çalışanımız bulunuyor. Hiçbir alanda ayrımcılık gözetmeyen ve çeşitlilik prensibinden beslenen şirket kültürümüz, ne işe alımda ne de çalışma standartlarında kadın, erkek arasında cinsiyet ayrımı yapmıyor. 

Bu ailenin içerisinde işe uygunluk çerçevesinde herkes destekleniyor. Ağır hizmet kolunda üretim yapan Teklas, kadın ve erkeğin eşit şartlar altında çalıştığı, toplumsal cinsiyet eşitliği bilinci hatta yer yer kadınlara pozitif ayrımcılığı sayesinde fırsat eşitliğine dayalı şirket olma etik değerlerini gururla muhafaza etmektedir” dedi. 
Mediha Çolak ise coşkulu konuşmasında, ‘Biz Teklas’ın üretiminde iz bırakan kadınlarız. 5 ülkede bir çok kadın çalışma arkadaşımın bu ürünlerde emeği var. Burada kadın, erkek dayanışma içinde çalışıyor, ayrımcılık yaşamıyoruz. 

Teklas’ın eşit işe eşit ücret politikası ile burada erkeklerle aynı haklara sahibiz. Bu önemli bir şans. Bizim gibi üretime ya da yönetime katılan kadın sayısının artması ülkemiz için önemli bir gelişme olacaktır” dedi.  

Etkinliğin en can alıcı yanı ise dağıtılan hediyeler oldu. Gölcük Halk Eğitim Merkezi kapsamında Gölcük Kadın Sığınma Evi’nde kalan kadınlar tarafından hazırlanan yaka iğneleri Teklas’ın kadın çalışanlarını çok mutlu etti. 

Şiddet mağduru olduğu için Kadın Sığınma Evi’nde barınan kadınların el emeği ile hazırlanmış yaka iğneleri için Teklas bağışta bulunarak emeğe karşı minnetini gösterdi.  

Teklas Bartın, Bulgaristan, Sırbistan, Çin ve Meksika tesislerinde de kadınlar günü hep birlikte kutlandı. 
 

TEKLAS HAKKINDA 

1971 yılında İstanbul'da %100 Türk sermayeli bir dünya markası olarak kurulan Teklas; 49 yıldır Otomotiv ana sanayi sektörüne hizmet veriyor. Teklas, 5 farklı ülkede 9 üretim tesisi ile dünyanın en önemli araç üreticilerinin en güçlü tedarikçisi konumundadır. 
 
Teklas üretiminin %90’ını ihraç ederek 35 farklı ülke pazarı için yüksek katma değerli ve yenilikçi sistemler geliştirmekte ve aynı zamanda teknoloji transferi yapmaktadır. 

Global otomotiv sektöründe soğutma ve ısıtma hatlarında kullanılan akışkan sistemlerinde bir numaralı oyuncu olmak vizyonuyla yönetim merkezi Gebze Muallimköy olmak üzere Gebze’de 3 üretim tesisinde çalışmalarına devam eden Teklas’ın, Bartın’da ise 1 üretim tesisi bulunmaktadır. Ayrıca İstanbul Ataşehir’de Bilgi Teknolojileri ve yönetim ofisleri yer almaktadır. En büyük tesis olan Bulgaristan Fabrikası 2006 yılında Kırcaali’de kurulmuştur.

Teklas, 2009 yılında Türkiye Cumhuriyeti’nden ArGe sertifikası almıştır. Çin Fabrikası 2012 yılında, Sırbistan Fabrikası 2015 yılında, Meksika Fabrikası ise 2016 yılında kurulmuştur. 

Bugün 5 farklı ülkede 9 farklı üretim tesisiyle 5 binden fazla çalışana işveren Teklas misyonunu, "Koşulsuz kalitemiz, müşteri odaklı yönetimimiz ve yenilikçi teknolojimizle yaratıcı işgücümüzün geliştirdiği ürünler sayesinde global pazarda sürdürülebilir büyüme sağlamak" Şeklinde belirlemiş olup, önceliklendirdiği stratejisi, 'müşteriye yenilikçi ürünler sunmak, ürünlerimizle dünya pazarında rekabet etmek, çıktığımız yolda karlı bir şekilde büyümek, ürettiğimiz her ürünü koşulsuz Kalite bilinciyle ile tasarlamak, gücümüzü yaratıcı yeteneklerimizden almak, sosyal sorumluluk bilinciyle topluma değer katıp, çevremizi zenginleştirmek’tir.  

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV