banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
26 Mayıs 2019 Pazar

AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı'na Ellibeş getirildi

Vapurdan, tramvaya ücretsiz aktarma

Vapurdan, tramvaya ücretsiz aktarma

07 Mart 2019 Perşembe 16:05
 Vapurdan, tramvaya ücretsiz aktarma


Yolcu vapuru veya yolcu motoru kullanarak İzmit merkeze gelen vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’nin yeni uygulamasıyla artık tramvayla ücretsiz olarak seyahat edebilecek.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı’nca yürütülen toplu taşıma hizmetleri tarafından her gün geliştirilen projelerine bir yenisi daha ekleniyor. “Vapurdan Tramvaya Ücretsiz Aktarma” sloganı ile başlatılan son yenilik ile yolcu vapuru ve yolcu motoru kullanarak İzmit merkeze gelen vatandaşlar, artık İzmit merkezden tramvaya ücretsiz aktarmalı olarak seyahat edebilecek. Yeni uygulama 9 Mart 2019 Cumartesi gününden itibaren başlayacak.

DAHA HIZLI VE ÜCRETSİZ ULAŞIM

Şehir içi ulaşımda Kocaelili vatandaşların daha sık seferler ile daha hızlı ulaşım amacıyla ücretsiz aktarma seferlerine en son Alikâhya bölgesinden tramvaya ücretsiz aktarma hatları Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulmuş ve 55 No’lu Kooperatif ile protokol imzalanmıştı. Vatandaşlarımızdan memnuniyet yönünde oluşan geri dönüşümlerle yapılan yeni çalışmalar sonucunda ücretsiz tramvay aktarmalı bir proje daha faaliyete geçecek.

UYGULAMA İNDİRİMLİ VE ÖĞRENCİ KARTLARI İÇİNDE GEÇERLİ

'Vapurdan Tramvaya Ücretsiz Aktarma' sloganı ile başlatılacak yeni uygulama ile İzmit 1 Mart Vapur İskelesi’nde inen vatandaşlarımız 2 saatlik bir zaman içerisinde Fevziye Camii aktarma noktasında Akçaray’a hiçbir ilave ücret ödemeden binebilecek. Buna göre; yolcu vapuru ve yolcu motoruna binerken ödemiş oldukları 3,30TL ücret sonrasında, aktarma noktasından tramvaya binişlerinde ek bir ücret ödemeyecekler. Söz konusu uygulama indirimli ve öğrenci kartı ile binişler için de geçerli olacak.

AKTARMA TAMAMLAYICI ÜCRET SADECE 1,55 TL

İzmit’ten yolcu vapuru ve yolcu motoruna binmek isteyen vatandaşlarımız ise, tramvayı kullanarak gelmiş oldukları takdirde yine belirtilen zaman içerisinde sadece aktarma tamamlayıcı ücret ödeyerek seyahat edebilecek. 

Buna göre; 1,75 TL tramvay ücreti ödeyen vatandaş, vapura binerken sadece 1,55 TL’lik tamamlayıcı ücret ödeyerek yolcu vapuru veya yolcu motorunu kullanarak toplam 3,30 TL ödeyecek. Söz konusu uygulama indirimli ve öğrenci kartı ile binişler için de geçerli olacak.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV