banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
19 Temmuz 2019 Cuma

Yenikent'te okul kayıtları başladı, nüfus arttı

Çayırova Belediyesi Aile İçi İletişim seminerlerine devam ediyor

Çayırova Belediyesi Aile İçi İletişim seminerlerine devam ediyor

25 Nisan 2017 Salı 15:03
Çayırova Belediyesi Aile İçi İletişim seminerlerine devam ediyor

Çayırova Belediyesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında düzenlenen seminerlerle her ay farklı konu ve konukları Çayırovalılarla buluşturmaya devam ediyor.

Çayırova Belediyesi Kültür Salonu’nda gerçekleşen seminerin bu ayki konuğu Gebze Konak Hastanesi Uzman Psikolog Hilal Kübra Şirin oldu. Çayırovalı bayanların büyük ilgi ve dikkatle takip ettiği 'Mutlu Evliliğin Sırları' başlıklı seminerde mutlu evlilikler için eşler tarafından dikkat edilmesi gereken önemli ve bir o kadarda hassas konular ele alındı. Uzman Psikolog Hilal Kübra Şirin, anlatımlarında mutlu ailelerin sağlıklı toplumların temelini oluşturduğunu, evliliğin gerekliliğinin doğru kavrandığı sürece sorunların çözülemeyecek duruma gelmeyeceğini belirterek, seminerine başladı.

MUTLU EVLİLİKLER İÇİN EŞLER ARASINDA İLETİŞİM ÇOK ÖNEMLİ
Evliliğin bir çocuk gibi olduğunu,  büyümesi ve olgunlaşması için sürekli beslenmesi gerektiğini belirten Şirin “Eğer evliliğinizin düşlediğiniz gibi olmadığını düşünüyor ve bunu değiştirmek için bir şeyler yapmak istiyorsanız ikili ilişkilerdeki sorunlardan en önemli gördüğüm noktalardan birisi hangi düzeyde bir ilişki olursa olsun karşılıklı konuşmanın yetersizliğidir. 

Karşılıklı konuşma yapılıyor olsa da etkin değildir. Eşler arasında yapılan karşılıklı konuşma daha çok kişilerden birinin diğerine kendi fikrini anlatmaya çalışıyor olmasından ibarettir. Oysaki karşılıklı konuşma birbirinizin düşünce ve duygularını özgürce ve açık bir şekilde ifade edebilmesini, zihninizden geçenleri rahatlıkla söyleyebilmesini içerir” şeklinde sözlerini sürdürdü.

KİŞİ ÖNCE KENDİ ÖZELLİKLERİNİ VE DEĞERLERİNİ KEŞFETMELİ
Her evlilik kurumu kendi içinde bireylerin kültürel, ekonomik, sosyal, eğitim ve psikolojik farklılıklarına göre değişiklik gösterebileceğini ifade eden Uzman Psikolog Hilal Kübra Şirin, "Bir birliktelik için çok önemli olan sosyal değer, diğer bir birliktelik için o kadar da önem arz etmeyebilir. 

Bu nedenle evliliklerin unsurları ve yapılması gereken yatırımları değerlendirirken; bu birlikteliğin içinde bulunduğu tüm öğeler önem kazanmaktadır. Eğer evliliğinize yatırım yapmak ve sağlıklı bir ilişki içerisinde bulunmak istiyorsanız, önce kendi özelliklerinizi ve değerlerinizi fark etmeniz, ardından eşinizin özelliklerini ve değerlerini bilmeniz gereklidir" şeklinde ifadeler kullanarak bayanlara çeşitli tavsiyelerde bulundu. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV