banner51

banner34

banner38

banner16

banner33

banner37

banner55
25 Eylül 2018 Salı

Gebze'de pompalı tüfekle yaralama

Hürriyet, Gölcük Müftüsü’nü eleştirdi: Bu cesareti yönetenlerden alıyorlar

Hürriyet, Gölcük Müftüsü’nü eleştirdi: Bu cesareti yönetenlerden alıyorlar

01 Ekim 2017 Pazar 13:20
  Hürriyet, Gölcük Müftüsü’nü eleştirdi: Bu cesareti yönetenlerden alıyorlar


CHP Gölcük ilçe Başkanlığında gerçekleşen rozet takma töreninde Gölcük Müftüsünün paylaşımları hakkında konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet, "Bu cesareti yönetenlerden alıyorlar" dedi.
TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, partisinin Gölcük ilçe Başkanlığında CHP’nin kuruluş yıldönümü sebebiyle düzenlenen “CHP İktidar Yolunda Kadınlar Çoğalıyor ve Umudu Büyütüyoruz isimli çalışmalar kapsamındaki Kadın kollarının düzenlemiş olduğu rozet takma törenine katıldı. Törene CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Türkan Çimen, parti yönetim, belediye meclis üyeleri, partiye yeni üye olan kadınlar ve partililer katıldı.

SÖZ KONUSU KADIN MÜCADELESİYSE GERİSİ TEFERRUATTIR
Toplam 41 ilde toplam 986 kadının partiye üye yapıldığı ve Gölcük ilçesinde de 30 kadının rozet taktığı programda konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet, son dönemde büyük tepkilere neden olan Gölcük Müftüsü Mehmet Yazıcı’nın sosyal medya paylaşımı ile ilgili açıklamalarda da bulundu. Hürriyet, “Yeri geliyor, savaş söylemleri oluyor. Yeri geliyor, ekonomi ile ilgili saçma sözler söyleniyor. Yeri geliyor, kadınlarla ilgili gerici sözlerle muhatap olmak zorunda kalıyoruz. Bu cesareti yönetenlerden alıyorlar. İktidarın sicili iyi değil derken bunu söylüyoruz. İnsan olarak, kadın olarak bu toplumda haklarımız var. Bu hakları Cumhuriyetle kazandık. Bu haklarımızı da kimseye vermeye niyetimiz yok. Söz konusu kadınsa gerisi teferruattır” açıklamasında bulundu. 

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN MÜCADELE ETMELİYİZ
Açıklamalarına Türkiye’nin eğitim sistemini eleştirerek devam eden Hürriyet, “Bu ülke bir bilinmeze sürükleniyor. Biz kadınlar, her koşulda olduğu gibi bu sorumluluğun büyük kısmını omuzladık. Ülkeyi yönetenlerin kadınlara bakış açısı, kadınlar hakkındaki söylemleri, politikaları, ülkeyi getirdikleri nokta itibariyle sicili epey kabarık. Sürekli gerici zihniyet, kadını toplumdan soyutlayan, tecavüz ve şiddeti meşrulaştıran, kadını aşağılayan gerici iktidar politikaları ile karşı karşıyayız.

Bir toplumu yok etmek istiyorsak en önemli şey, eğitimi yok etmekten geçer. Eğitim müfredatı yap-boz tahtasına dönmüş, her bakana göre sistem değişiyor. Çocuklar artık şaşırmış durumda. Çocuklarımızın geleceğini önemsiyoruz ve onların geleceği için daha fazla mücadeleye ihtiyacımız var” açıklamasında bulundu. 

MÜFTÜ'YÜ İSTİFAYA DAVET ETTİLER
CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri de yaptığı konuşmasında Gölcük Müftüsünün paylaşımını eleştirerek, "Kadınlar hem sosyal yaşamda hem de siyasi yaşamda en önemli unsurlardan biridir. Bu iktidar döneminde kadına yönelik saldırı, hakaret, şiddet var. Bir hafta önce Gölcük Müftüsü haddini aşan bir açıklamada bulundu. Yanlış anlaşıldığını söylüyor ama hiç de yanlış anlaşılmadı. Bu insanlar aptal değil. Öteki dünyaya din adamı olarak gidip Münker-Nekir meleklerine hesap vereceksin. Çıkıp tüm kadınlardan özür dileyin” dedi. 

CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Türkan Çimen ise Gölcük Müftüsü'nü istifaya davet ederek, “Kendisi derhal istifa edip gitmelidir. Biz kadınlar, o müftüyü istemiyoruz" dedi. 

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, “Tek başımıza bir şey yapamayız ama hep birlikte olursak bizi yıkamazlar. Gölcük Müftüsü ve ‘Pantolon giyen kadın cehennemliktir’ diyen zihniyet onların karanlık dünyalarının dışa vurmuş halidir. Biz CHP’nin Cumhuriyet kadınları bir zincir oluşturuyor ve umudu örgütlüyoruz” dedi. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner9
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
YÜKSEL ERCAN'I GEBZE Belediye Başkanı olarak Görmek istermisiniz.?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV