banner55

Lise veya üniversite mezunu olsun, gençlerimizin en büyük sorunu işsizlik maalesef! Artık üniversite mezunları da, çok iyi üniversitelerden mezun değillerse ve de İngilizce bilmiyorlarsa maalesef ya iş bulamıyorlar ya da asgari ücret seviyelerinde sevmedikleri, istemedikleri işlerde mecburen çalışmak durumunda kalıyorlar.

Halbuki gençlerimizin önünde çok önemli bir fırsat duruyor: “Derya Deniz!”

Ülkemizde ve dünyada çok önemli gelişmeler gösteren denizcilik sektörü, önemini gittikçe arttırmaktadır. Uluslararası yolcu ve yük taşıyan gemiler için, vasıflı personel ihtiyacı da aynı ölçüde devam etmektedir.

İngilizce bilen ve gemici eğitimi alan gençlerimiz, uluslararası gemilerde yüksek maaşlarla çalışmakta ve dünyayı dolaşma fırsatı yakalamaktadırlar. Bu eğitimler ülkemizde uzman eğitim kurumlarında verilmektedir. Bunların başında da konusunda uzman bir eğitim kurumu olan “EKOL Denizcilik” geliyor. http://www.ekoldenizcilik.com.tr.

İstanbul Maltepe’de faaliyette bulunan EKOL Denizcilik Eğitim Merkezi’nde; Güverte zabiti, kamarot, gemi aşçısı, radar teknikeri, yağcı gibi görevler için eğitimler verilmekte ve sonrasında uluslararası yolcu ve yük gemilerinde kolaylıkla iş bulunabilmektedir. Tabi bunun için de temel şart, İngilizceyi en azından orta seviyede konuşabilmek gerekiyor.

Evet gençler! Hiçbir zaman ölmeyecek bir sektörden bahsediyorum. Eğer ufkunuz genişse; gezmeyi, öğrenmeyi, kendinizi geliştirmeyi seviyorsanız siz de uzak ufuklara yelken açın muhakkak.

Liseyi, üniversiteyi bitirdiniz.

Tatlı sulardan çıkma vakti geldi.

Şimdi okyanuslara açılma zamanı.

Sevgi ve saygılarımla.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37